Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2017, 12:16

Wieści ze świata (SteamWorld Dig 2, EVE Online: Lifeblood) 5/9/2017

Dziś piszemy o dacie premiery gry SteamWorld Dig 2 na konsolach oraz nowym, górniczym dodatku do MMO EVE Online, zatytułowanym Lifeblood. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

SteamWorld Dig 2 z datą premiery

Tym razem zagramy robotem „płci” pięknej. - Wieści ze świata (SteamWorld Dig 2, EVE Online: Lifeblood) 5/9/2017 - wiadomość - 2017-09-06
Tym razem zagramy robotem „płci” pięknej.

SteamWorld Dig 2, czyli kontynuacja sympatycznej metroidvanii stworzonej przez studio Image & Form, doczekała się ogłoszenia oficjalnej daty premiery. Kolejna produkcja umieszczona na robotycznym Dzikim Zachodzie ukaże się 21 września 2017 roku na Nintendo Switch, a z kolejnej informacji wynika, że europejscy posiadacze PlayStation 4 i PS Vita (cross-buy) przywitają grę 27 września. Dokładna data debiutu edycji PC ma być odkryta lada dzień, ale nie można się spodziewać zbyt dużego opóźnienia w stosunku do pozostałych wersji.

W tym momencie koszt zamówienia produkcji na konsolach to 20 euro, czyli ok. 85 zł. Na platformie Steam można na razie jedynie dodać ją do listy życzeń, co jednak powinno się zmienić już niedługo. Na pocieszenie gracze mogą zobaczyć kolejny trailer gry:

Lifeblood nowym rozszerzeniem do EVE Online

EVE Online zapewne jeszcze na długo zostanie w pamięci graczy. W maju staruszka obchodziła swoje czternaste urodziny, ale wcale nie oznacza to, że deweloperzy z Crowd Control Productions przestali co i rusz usprawniać oraz rozszerzać produkcję. Po sierpniowej aktualizacji nadeszła bowiem pora na zapowiedź kolejnego dodatku, zatytułowanego EVE Online: Lifeblood.

Pora rozpocząć wydobycie sera. To jest… minerałów. - Wieści ze świata (SteamWorld Dig 2, EVE Online: Lifeblood) 5/9/2017 - wiadomość - 2017-09-06
Pora rozpocząć wydobycie sera. To jest… minerałów.

Rozszerzenie ma zawitać na serwerach 24 października i zapewnić szereg ciekawych usprawnień. Na pierwszym miejscu postawiono ulepszenia systemu wydobywania surowców z księżyców planet. Do gry ma zostać dołączona technologia rafinerii Upwell, które mają zrewolucjonizować wydobycie, przerób i rafinowanie surowców oraz być gratką dla osób, które trudnią się w tytule międzyplanetarnym górnictwem. Opływający w szczegóły i techniczne terminy tekst o ich działaniu i miejscu w grze został opublikowany jeszcze w marcu i jest dostępny w tym miejscu. Dość stwierdzić, że uprzednie pasywne zdobywanie bogactwa za pomocą górniczej roboty ma się teraz stać aktywnym elementem rozgrywki, wywołującym szereg interakcji miedzy graczami. Sam system i interfejs przeszedł też sporo usprawnień i ma być bardziej nowoczesny oraz przystępny dla użytkownika z każdego poziomu zaawansowania.

Zasoby nie są oczywiście nieskończone, a w miarę ich ubywania górnicy będą musieli podejmować coraz bardziej niebezpieczne wyzwania oraz unikać pirackich baz wypadowych, które zaczynają się pojawiać w Nowym Edenie. Oprócz powyższych zmian przygotowywany jest także spory rebalans popularnych statków klasy alfa, usprawnienia w interfejsie Agencji oraz w rejestrze górniczym.

EVE Online: Lifeblood wystrzeli w kosmos 24 października. W międzyczasie udostępniono zaś krótki materiał, widoczny poniżej:

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: