Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4SwitchXONE
Okładka Absolute Drift: Zen Edition (PC)

Absolute Drift: Zen Edition

Minimalistyczna gra wyścigowa poświęcona tytułowej dyscyplinie samochodowej. Gracz zasiada za sterami jednego z kilku samochodów i bierze udział w zawodach, których filarem jest pokonywanie kolejnych zakrętów w efektownych poślizgach.

Wyścigi | samochodowe | top-down | indie

Okładka Absolute Drift: Zen Edition (PC)

data premiery gry:

29lip2015

PC

16sie2017

PS4

25sie2017

XONE

3gru2020

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Absolute Drift: Zen Edition jest grą wyścigową poświęconą tytułowej dyscyplinie samochodowej, polegającej na pokonywaniu zakrętów w kontrolowanych poślizgach. Produkcja, będąca dziełem niezależnego zespołu Funselektor Labs, zadebiutowała w 2014 roku w formie prototypu przeznaczonego na pecety. Po roku doczekała się darmowej aktualizacji do wersji Zen Edition (opracowanej we współpracy z ekipą FlippFly).

Mechanika

Zasady, jakimi rządzi się rozgrywka w Absolute Drift: Zen Edition, nie są szczególnie skomplikowane. W trakcie zabawy zasiadamy za kierownicą jednego z kilku (podatnych na modyfikacje) samochodów, który obserwujemy z perspektywy top-down niczym w kultowym Micro Machines. Wyścigi zostały podzielone na kilka wariantów – oprócz Driftkhany, gdzie pokonujemy swoisty tor przeszkód inspirowany trasami tworzonymi dla sławnego Kena Blocka, startujemy w klasycznych zawodach oraz w górskim Mountain Driftingu.

Filarem zabawy jest wykonywanie kolejnych poślizgów i łączenie ich w efektowne kombinacje – płynnie przechodząc od jednego poślizgu do drugiego oraz przeprowadzając samochód przez kropki umieszczone na wybranych zakrętach, gwarantujemy sobie zdobycie większej liczby punktów. Ukoronowaniem naszych wysiłków jest możliwość wzięcia udziału w zawodach odbywających się po zmroku, które cechują się znacznie wyższym poziomem trudności.

Zmagania toczą się na kilkudziesięciu zróżnicowanych trasach – od torów górskich, przez lotniska i porty, aż po malownicze miasto lewitujące w powietrzu. Swoje umiejętności można szlifować poprzez jazdę z „duchami” innych kierowców czy też oglądanie powtórek z ich przejazdów; nowicjusze mogą natomiast skorzystać z wbudowanego tutoriala wprowadzającego ich w meandry rozgrywki.

Kwestie techniczne

Absolute Drift: Zen Edition cechuje się minimalistyczną, aczkolwiek schludną i przyciągającą uwagę oprawą graficzną – jej poszczególne elementy są oszczędne nie tylko w detale, ale i w kolory (dominuje tu biel i czerwień). Na osobną wzmiankę zasługuje soundtrack z pogranicza nurtów drum & bass oraz trance, którego autorami są Nyte i C41.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 43,99 PLN

Gry podobne do Absolute Drift: Zen Edition

Klasyfikacja PEGI Absolute Drift: Zen Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Absolute Drift: Zen Edition

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB Geforce 8800 lub lepsza
  • 350 MB HDD
  • Windows XP/7/8/10
RAGE 2 od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]
RAGE 2 od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

wiadomość18 lutego 2021

Dziś o godzinie 17:00 na platformie Epic Games Store pojawi się opcja odebrania darmowego egzemplarza dwóch gier – RAGE 2 oraz Absolute Drift: Zen Edition. Oferta będzie ważna do 25 lutego.

PC
XONE
PS4
Switch