Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONE
Okładka DreamBreak (PC)
OkładkaDreamBreak (PC)

DreamBreak

DreamBreak jest niezależną przygodówką autorstwa rosyjskiego studia Aist. Gra jest osadzona w alternatywnej, cyberpunkowej wersji ZSSR. Zadaniem gracza jest rozwikłanie powiązanego z pewną konspiracją śledztwa kryminalnego.

Przygodowe | cyberpunk | 2D | elementy przygodowe | elementy zręcznościowe

DreamBreak Premiera

21lip2016

PC XONE

producent: Aist wydawca: Aist

Wydane na platformie PC i XONE DreamBreak autorstwa studia Aist jest nietypową grą przygodową osadzoną w alternatywnej rzeczywistości – w cyberpunkowym ZSSR z czasów po zimnej wojnie.

Fabuła

W DreamBreak gracz wciela się w postać Jewgienija, typowego, by nie rzec nudnego, mieszkańca cyberpunkowego sowieckiego miasta, tkwiącego pod kontrolą bezwzględnych służb bezpieczeństwa. Nasz bohater przypadkiem zostaje wplątany w intrygę powiązaną z niewyjaśnionym morderstwem, śmiercionośnymi robotami i daleko idącą konspiracją. Czy Jewgienij będzie w stanie odróżnić wroga od przyjaciela? Czy uda mu się rozwikłać zagadkę i ujść z życiem?

Mechanika

DreamBreak na pierwszy rzut oka może budzić skojarzenia z takimi klasykami jak Flashback czy Another World, które stanowiły połączenie platformówki i tradycyjnej przygodówki point&click. W produkcji zespołu Aist bohatera kontrolujemy jednak, w zależności od platformy, za pośrednictwem myszki lub wskazujemy mu kierunek dzięki gałce analogowej, co oznacza, że w praktyce grze jest znacznie bliżej do tego drugiego gatunku. Twórcy zdecydowali się też zawrzeć w swoim tytule trochę innych elementów i mechanik – możemy na przykład pograć na prostych automatach, a od czasu do czasu zmuszeni jesteśmy również pojeździć czy wziąć udział w strzelaninach. Wymagają one korzystania zarówno z pistoletu, jak i przenośnego urządzenia generującego pole siłowe, a pokonanie różnych typów przeciwników wymaga stosowania odmiennych taktyk. DreamBreak w wersji na PC i XONE oferuje wyłącznie tryb single player.

Kwestie techniczne

Grafika w omawianym tytule przypomina 8- i 16-bitowe produkcje z dawnych lat. Twórcy zdecydowali się jednak na dodanie do swojej gry pewnych rozwiązań mających na celu uprzyjemnienie rozgrywki – dla przykładu obiekty, z którymi możemy wchodzić w interakcję są oznaczone pomarańczową otoczką, by nie zmuszać graczy do nadmiernego polowania na piksele.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe DreamBreak: Odpowiednia dla każdego wieku.

DreamBreak Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 50 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10
PC
XONE