Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Space Frontier (iOS)
OkładkaSpace Frontier (iOS)

Space Frontier

Zręcznościowa gra 2D stworzona przez firmę Ketchapp – znanego producenta gier mobilnych, który zasłynął m.in. aplikacją zatytułowaną 2048. Naszym zadaniem jest skolonizowanie Marsa. W tym celu używamy specjalnej rakiety zbudowanej z modułów.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | kosmiczne | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Space Frontier Premiera

26lip2017

iOS AND

producent: Ketchapp wydawca: Ketchapp

Gry podobne do Space Frontier

Angry Birds Space

RymdResa

Last Horizon

Space Frontier to gra zręcznościowa przeznaczona na platformę AND i iOS. Produkcja została stworzona przez firmę Ketchapp – jednego z prężniej działających producentów i wydawców na rynku mobilnym. Tytuł dostępny jest za darmo, a podczas zabawy wyświetlają się reklamy. Można je jednak wyłączyć na stałe, inwestując kilka złotych.

Mechanika

Produkcja nie posiada emocjonującej linii fabularnej. Zadaniem graczy jest bowiem skolonizowanie Marsa, choć tak naprawdę chodzi głównie o bicie rekordów. W tym celu korzystamy z rakiety modułowej. Na początku jest to niewielka maszyna, która nie ma szans na dalekie loty. Za każde podejście otrzymujemy jednak pieniądze służące do jej rozbudowy. Dzięki temu z czasem latamy coraz dalej, docierając do Czerwonej Planety, a nawet poza nią.

Gdy już jesteśmy w stanie dolecieć na Marsa, zaczynamy wysyłać w kosmos dodatkowych pasażerów. Na pokład możemy wpuścić dowolną liczbę śmiałków – wszystko zależy od posiadanej gotówki. Im więcej osób uda nam się przetransportować na planetę, tym więcej pieniędzy będą oni generować, kiedy gra będzie wyłączona. W efekcie szybciej uzbieramy gotówkę na kolejne moduły rakiety, gdyż w późniejszej fazie rozgrywki są one naprawdę drogie.

Samo latanie rakietą zostało bardzo uproszczone. Moduły maszyny ulegają spaleniu, a ich końce pokrywa cienki, zielony pasek. Musimy stuknąć palcem w ekran, gdy ogień znajdzie się w jego pobliżu. Im bliżej środka zielonego paska, tym rakieta lepiej sobie radzi, uzyskując chwilowe przyspieszenie. Jeżeli jednak spóźnimy się z reakcją, to maszyna ulegnie zniszczeniu. Oczywiście wyczucie właściwego momentu stuknięcia w ekran nie jest takie łatwe, więc najdłuższe loty wymagają od gracza nie tylko posiadania rozbudowanej rakiety, ale także znakomitego refleksu i cierpliwości.

Deweloperzy umożliwili zmianę koloru maszyny. Dysponując nadmiarem gotówki, możemy wykupić nowe skórki, które są losowane w specjalnym automacie. Nie mają one jednak żadnego wpływu na rozgrywkę.

Kwestie techniczne

Space Frontier to dwuwymiarowa produkcja. Gra została ładnie wykonana, choć jest nieco monotonna. Zawsze startujemy z tego samego miejsca, a jedynym zmieniającym się elementem są malowania rakiety, o ile oczywiście je wykupimy. Mimo wszystko tytuł w wersji na platformę AND i iOS prezentuje się nieźle.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 1 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Space Frontier: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND