Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2016, 14:43

autor: Draug

Wieści ze świata (Steam, Civilization VI, Battlefield 1) 13/10/2016

Dziś piszemy o przekroczeniu bariery 10 tys. gier do kupienia na Steamie, możliwości wyboru przywódcy nacji w Sid Meier’s Civilization VI oraz o pięciu krótkich trailerach trybu singleplayer Battlefielda 1. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Na Steamie jest już ponad 10 tysięcy gier

Przy okazji trwającej właśnie imprezy Steam Dev Days firma Valve Software pochwaliła się, że na jej platformie dystrybucji cyfrowej – Steamie – jest już dostępnych ponad 10 tysięcy gier (dzięki, PC Gamer). W liczbie tej – wynoszącej dokładnie 11156 pozycji – zawierają się pełne wersje produkcji na systemy Windows, OS X i Linux/SteamOS oraz na urządzenia wirtualnej rzeczywistości (te ostatnie są reprezentowane przez 600 tytułów).

Civilization VI – więcej niż jeden lider nacji do wyboru

Premiera już za pasem (21 października), tymczasem studio Firaxis Games ujawniło jeszcze jedną ciekawą innowację, jaka pojawi się w Sid Meier’s Civilization VI – wybierając nację, którą poprowadzimy do zwycięstwa, będziemy mogli także zadecydować, kto stanie na jej czele. Na razie nie wiadomo, czy nowość dotyczy wszystkich cywilizacji – zaprezentowano ją tylko na przykładzie Grecji (na poniższym zwiastunie), która oprócz Peryklesa zaoferuje nam także spartańską królową Gorgo. Jeśli się na nią zdecydujemy, będziemy mogli postawić na bardziej ofensywny styl rozgrywki, bowiem Gorgo dostaje premię do kultury za każdą zniszczoną jednostkę przeciwnika, a ponadto nie jest skłonna kończyć konfliktów kompromisowymi traktatami pokojowymi.

Battlefield 1 – pięć teaserów kampanii fabularnej

Studio DICE wypuściło pięć krótkich filmików (każdy trwa po 30 sekund; zamieściliśmy je poniżej), które przedstawiają pokrótce pięć postaci, w jakie przyjdzie nam się wcielić w kampanii fabularnej gry Battlefield 1, i pięć różnych teatrów I wojny światowej (np. bitwy czołgów, powietrzne walki, operacje na Bliskim Wschodzie). Przypomnijmy, że tytuł ten trafi na rynek 21 października (na PC, PS4 i XOne).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.