Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2022, 11:13

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Te mody powinny być w Civilization 6 na stałe

Niektóre mody do Civilization 6 są tak dobre, że gracze nie wyobrażają sobie grania bez nich. Społeczność ma nadzieję, że kolejna Cywilizacja zostanie zainspirowana tymi projektami.

Niektóre gry stają się dzięki modom o wiele przystępniejsze, nie inaczej jest z Civilization 6. Jeden z graczy postanowił podzielić się modyfikacjami, których sam używa i przyzwyczaił się do nich na tyle, że zapomniał, iż pochodzą one z warsztatu Steam.

Quick Deals

Pierwsza z modyfikacji, o której wspomina FreeMystwing. Wprowadza ona do Civ 6 interfejs pokazujący ceny dóbr, które chce zakupić AI. Jak czytamy w opisie modyfikacji, wystarczy jedno kliknięcie, aby sprzedać dany towar po jak najlepszej cenie.

Interfejs kryje się pod klawiszem „D”, choć można to dowolnie skonfigurować. Dzięki modyfikacji gracz w trybie jednoosobowym otrzymuje także powiadomienia na początku każdej tury, jeśli tylko dostępna jest nowa oferta. Quick Deals obejmuje zasoby strategiczne oraz luksusowe, dzieła sztuki i surowce strategiczne.

  1. Strona Quick Deals w Warsztacie Steam

Detailed Map Tacks

Modyfikacja ta zdecydowanie ułatwia graczom rozmieszczanie dystryktów, obliczając potencjał plonów oraz bonusów za sąsiedztwo. Detailed Map Tacks pozwala graczowi zaznaczyć dany teren oraz wyróżnić w nim dystrykt czy też cud natury.

Tutaj także możliwe jest ustawienie dowolnej kombinacji przycisków, które odpowiadać będą za dodawanie czy też usuwanie zaznaczenia. Warto wspomnieć, że znaczniki usuwają się automatycznie, gdy dana dzielnica, cud czy ulepszenie zostaną dodane przez gracza.

  1. Strona Detailed Map Tacks w Warsztacie Steam

Better Report Screen (UI)

BRS dodaje do ekranu przeglądu raportów dodatkowe informacje, takie jak: wpływ państw-miast, politykę, dane o jednostkach i handlu. Co ważne, modyfikacja zbiera te informacje w jedno miejsce, przez co gracze mają do nich zdecydowanie prostszy i szybszy dostęp.

Poza tym BRS zwiększa rozmiar ikon zasobów, co czyni interfejs bardziej przejrzystym (również na ekranach o większej rozdzielczości niż Full HD).

Z dokładnym opisem tego, co znajdziecie w ulepszonym przeglądzie raportów, zapoznacie się pod poniższym linkiem.

  1. Strona Better Report Screen (UI) w Warsztacie Steam

Extended Policy Cards

Na początku warto zaznaczyć, że modyfikacja ta działa najlepiej, gdy zainstalujemy również Better Report Screen. Jeśli nie będziemy używali tego moda, ekran zarządzania państwem będzie taki, jak w podstawowej grze.

Dzięki Extended Policy Cards gracze zyskują dostęp do informacji na temat tego, jak dane doktryny polityczne będą na siebie wpływać. Te informacje znajdziecie na na dole każdej karty.

  1. Strona Extended Policy Cards w Warsztacie Steam

Iskierka nadziei

Jak wspomniał FreeMystwing, ma on nadzieję, że twórcy Civilization 6 dostrzegą najchętniej wykorzystywane przez graczy mody i wprowadzą odpowiednie poprawki do swojego kolejnego tytułu. Co w tej kwestii ważne, nie tylko autor posta nie wyobraża sobie gry bez wymienionych wyżej modów. Wśród komentujących jego post znajdziemy wiele osób mu wtórujących.

  1. Sid Meier's Civilization VI – poradnik do gry
  2. Dlaczego przez lata nikt nie stawił czoła Cywilizacji?