Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2021, 13:45

Civilization 6 - gracze wybrali najlepsze nacje; Polska na szarym końcu

Gracze na Reddicie stworzyli ranking przywódców dostępnych w Civilization 6. Fani Jadwigi, która kieruje Polską będą niepocieszeni.

W SKRÓCIE:
  • Jeden z użytkowników Reddita zorganizował głosowanie w celu wyłonienia najlepszych przywódców dostępnych w Civilization 6.
  • Stworzył w ten sposób ranking obejmujący 55 dostępnych liderów.
  • Zwycięzcą okazał się Fryderyk Barbarossa (Niemcy).

Internetowe dyskusje na temat najlepszych przywódców dostępnych w Civilization 6 można nareszcie zakończyć. Fani gry wzięli bowiem sprawy w swoje ręce i poprzez głosowanie na Reddicie stworzyli ranking liderów dostępnych w popularnej strategii. Za całą inicjatywę odpowiada użytkownik Ducklinsenmayer, który opracował reguły wyborów.

Wszystkich 55 przywódców zostało zgrupowanych w 9 zespołach. Następnie co trzy dni głosowano na nacje z poszczególnych „paczek”. W sposób ten powoli budowano ranking, którego finałem była rywalizacja pomiędzy kilkoma najczęściej wybieranymi przywódcami. Po 15 przeprowadzonych ankietach Ducklinsenmayer w końcu udostępnił wyniki swojego przedsięwzięcia. Niestety nie znamy dokładnej liczby osób, jaka wzięła udział w głosowaniu. W każdy z jego etapów zaangażowanych było jednak po kilkuset użytkowników.

Źródło: Reddit (grafika została zmodyfikowana w celu usunięcia błędu dotyczącego oznaczeń tabeli) - Civilization 6 - gracze wybrali najlepsze nacje; Polska na szarym końcu - wiadomość - 2021-06-02
Źródło: Reddit (grafika została zmodyfikowana w celu usunięcia błędu dotyczącego oznaczeń tabeli)

Ranking został opracowany w formie tzw. tier list. Dzieli on przywódców na 7 poziomów, od F (najniższy), przez E, D, C, B i A, aż do S (najwyższy). Dwa najniższe przedziały pozostały puste, ponieważ jak tłumaczył Ducklinsenmayer, nie są to wybory najgorszych przywódców. Najwięcej cywilizacji wylądowało więc w grupie D. Wśród nich wyróżnić można między innymi Jadwigę, która kieruje Polską, a także innych popularnych liderów, takich jak Shaka, Kleopatra czy Aleksander Macedoński. Łącznie w przedziale tym znalazło się 39 bohaterów.

Kolejny poziom, czyli C, to z kolei 13 postaci. Wśród nich znaleźli się zarówno tradycyjni przywódcy, tacy jak Trajan i Eleonora, jak i ci charakteryzujący się specyficznymi cechami, jak Kupe.

Następne poziomy to znaczący spadek liczby liderów. Na trzecim stopniu podium uplasowali się Ambiorix (Galowie), John Curtin (Australia) i Seondeok (Korea). Drugie miejsce zajęli Piotr Wielki (Rosja) i Hammurabi (Babilon). Wszyscy musieli jednak uznać wyższość Fryderyka Barbarossy, który jako reprezentant Niemiec, samodzielnie króluje na najwyższym poziomie opatrzonym literą S.

Wiemy więc już, kto cieszy się największym uznaniem wśród fanów Cywilizacji 6. Pozostaje jednak pytanie, który przywódca uważany jest za najgorszego. Na szczęście na to pytanie również możemy uzyskać w najbliższym czasie odpowiedź. Ducklinsenmayer wspomniał bowiem o szansie stworzenia również takiego rankingu.