Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 czerwca 2021, 14:00

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Gwiazda Gry o tron dołącza do obsady nowego serialu kryminalnego od HBO

Sophie Turner, gwiazda Gry o tron, dołącza do obsady The Staircase, nowego serialu kryminalnego platformy HBO Max. Turner wystąpi u boku m.in. zdobywcy Oscara Colina Firtha, a obsada produkcji ciągle wzbogaca się o znane nazwiska.

Szeroka publiczność kojarzy Sophie Turner przede wszystkim z Sansą Stark, w którą wcielała się w Grze o tron. Dowiedzieliśmy się właśnie, że aktorka powraca do rodziny HBO, gdzie zagra jedną z córek Colina Firtha w serialu kryminalnym HBO Max – The Staircase. Obok Turner i Firtha na ekranie pojawi się znakomita obsada: Toni Collette, Juliette Binoche, Rosemarie DeWitt i Parker Posey. Produkcja opiera się na uznanej serii dokumentów telewizyjnych pod tym samym tytułem.

The Staircase opowie historię amerykańskiego pisarza Michaela Petersona (w tej roli Firth) i jego rozległej rodziny z Karoliny Północnej. Intryga zawiąże się wokół tajemniczego morderstwa żony Petersona, Kathleen (Toni Collette). W 2001 roku Michael zadzwonił na policję i zawiadomił, że kobieta spadła ze schodów. Kathleen nie udało się uratować, a sekcja zwłok wykazała, że jej śmierć nie była przypadkowa: śledczy znaleźli na ciele m.in. ślady po uderzeniach tępym narzędziem w tył głowy. O zabójstwo oskarżony został właśnie Peterson, ale sprawa miała tyle niejasności oraz zwrotów akcji, że ciągnęła się przez kilkanaście lat.

Zapowiada się, że The Staircase będzie kolejną hitową produkcją na HBO Max. W tym tygodniu zakończyło się zbierające świetne recenzje Mare z Easttown. Finał historii detektyw z prowincji w Pensylwanii w niedzielny wieczór pobił wszelkie rekordy popularności, jeśli chodzi o pojedynczy odcinek serialu w tym serwisie streamingowym – w momencie premiery oglądały go 3 mln osób w USA, czego nie wytrzymały serwery platformy.

Na nowy kryminał HBO złoży się osiem odcinków. Wyreżyseruje go natomiast Antonio Campos, znany z pracy przy Diable wcielonym. Jest on również razem z Maggie Cohn współautorem scenariusza. Oboje będą też producentami wykonawczymi i showrunnerami produkcji.

Na razie nie znamy daty premiery The Staircase.