Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2021, 13:26

UFO porywa graczy w Fortnite

Epic Games nie zatrzymuje tempa aktualizacji do Fortnite. Tym razem w ramach promocji 7 sezonu ich produkcji battle royale w grze pojawiło się UFO, które przybyło porwać uczestników bitwy.

Świat Fortnite’a każdego sezonu zaskakuje graczy czymś nowym - jeśli nie jest to zupełne przerobienie mapy czy wprowadzenie do gry sprzętu zmieniającego tempo rozgrywki, to niespodziewanie w produkcji pojawiają się postacie z innych popularnych marek jak Thanos czy Kratos. Twórcy nie mają zamiaru się zatrzymać i tym razem nad strefą walk pojawili się obcy. Kosmici przybyli porwać graczy, jednakże nie znamy jeszcze ich ostatecznego celu.

Wydaje się, że gracze byli gotowi i spodziewali się, że nadchodzący wielkimi krokami sezon 7 będzie kręcił się wokół tematu pozaziemskich istot, a to za sprawą dataminerów, którym udało się odszukać stosowne informacje w plikach Fortnite’a. Natomiast wielką niewiadomą wciąż jest rola, jaką będą odgrywać przybysze z kosmosu w rozgrywce. Mimo że na start nowego sezonu będziemy musieli poczekać jeszcze do 8 czerwca, to w produkcji już teraz można doświadczyć uprowadzenia przez obcych, co udało się zresztą udokumentować.

Teorii na temat działania nowej mechaniki było wiele, jednak jak możemy ustalić na podstawie nagrania powyżej należącego do użytkownika serwisu Twitter HyperDiamond123, porwanie będzie objawiać się zielonkawą poświatą na niebie, a następnie wyłoni się z niej oślepiający promień, który zacznie unosić gracza, by ostatecznie przenieść go w kilkanaście metrów dalej z uzupełnionym do pełna zdrowiem oraz tarczą. Jeśli rzeczywiście tak będzie wyglądać nowa atrakcja, to może ona nieźle namieszać na polu walki.