Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2011, 11:59

autor: Jiker

Wieści ze świata (StarCraft II, CityVille, Toshiba) 4/01/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nieukończonym projekcie Midway, notebooku 3D firmy Toshiba, a także rekordowym rezultacie CityVille na Facebooku. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nieukończonym projekcie Midway, notebooku 3D firmy Toshiba, a także rekordowym rezultacie CityVille na Facebooku. Zapraszamy do lektury.

Hero

Stephan Martiniere, grafik studia id Software, który do sierpnia 2008 roku opracowywał dla nieistniejącej już firmy Midway projekt gry o tytule Hero, zamieścił na łamach swojej prywatnej strony internetowej rysunek pochodzący z tego okresu. Widzimy na niej dwie postacie (osobę dorosłą dzierżącą miecz oraz dziecko) znajdujące się w zniszczonym, miejskim otoczeniu, ponad którymi lewituje bliżej nieokreślony duch. Prace nad grą Hero zostały oczywiście zawieszone, dlatego też ciężko oczekiwać, aby światło dzienne ujrzało więcej szczegółów na jej temat.

Wieści ze świata (StarCraft II, CityVille, Toshiba) 4/01/11 - ilustracja #1

Toshiba

Toshiba zaprezentowała nowy model notebooka z serii Qosmio (multimedialnych laptopów dla graczy), wspierający technologię 3D. W przeciwieństwie do dotychczasowych rozwiązań, nowy Qosmio generuje trójwymiarowy obraz na podobnej zasadzie, co Nintendo 3DS,, w związku z czym obserwowanie akcji w 3D nie wymaga od użytkownika zakładania specjalnych okularów. Dodatkowo notebook posiada wbudowany system śledzący korzystającą z niego osobę i dostosowujący kąt nachylenia obrazu względem pozycji użytkownika. Więcej szczegółów, w tym zdjęcia, znajdziecie na łamach serwisu engadget.

StarCraft II

Star Battle to aktualnie jedna z najciekawszych i najbardziej obleganych mapek do StarCrafta II, sporządzanych od podstaw przez graczy. Oferuje ona rozgrywkę utrzymaną w stylu DotA dwunastu osobom jednocześnie (6vs6), wymagając od uczestników zabawy wyjątkowego zgrania oraz wysokich umiejętności. Warto odnotować, że gracz toczą tu bitwy w przestrzeni kosmicznej, a nie na powierzchni planet. Na łamach serwisu YouTube znajdziecie film prezentujący mapkę w akcji.

CityVille

CityVille – jedna z najświeższych propozycji firmy Zynga, skierowanych do użytkowników Facebooka – w pierwszym miesiącu obecności na łamach najpopularniejszego serwisu społecznościowego ustanowiła nowy rekord w liczbie aktywnych uczestników zabawy. Kształtuje się on na poziomie 84,2 milionów osób – o 400 tysięcy wyższym, aniżeli w przypadku poprzedniego najlepszego rezultatu, który od marca 2010 roku należał do innego produkcji Zynga, czyli FarmVille.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Symulator Dźwigu

L.A. Noire PS3

L.A. Noire X360

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Test Drive Unlimited 2 – Z dziennika dewelopera #1 (PL) - Droga do Ibizy

Star Wars: The Old Republic

Dungeons & Dragons: Daggerdale

Star Wars: The Old Republic - Trooper

gry