Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2015, 12:39

autor: Paweł "shav" Krzystyniak

Wieści ze świata (Sega, Anno 2205, Fallout 4, Jak and Daxter 4) 3/8/2015

Dziś informujemy Was o problemach finansowych firmy Sega, anulowanej becie Anno 2205 i modelu Pip-Boya do własnoręcznego stworzenia, a także prezentujemy grafiki koncepcyjne z Jak and Daxter 4. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Sega notuje poważne straty w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2016

Sega od dłuższego czasu boryka się z problemami finansowymi, których rezultatem były masowe zwolnienia i przeniesienie siedziby firmy z San Francisco do południowej Kalifornii. Również pierwszy kwartał roku fiskalnego 2016 nie zapowiada się zbyt obiecująco dla tej firmy. Przychody netto ze sprzedaży spadły o 41,2% do poziomu 426 milionów dolarów. Przedstawiciele koncernu winą za ten stan rzeczy obarczają mniejszy popyt na urządzenia do gier, parki rozrywki i same gry na swoim głównym rynku zbytu, w Japonii.

Beta Anno 2205 anulowana

Osoby, które złożyły zamówienia przedpremierowe na Anno 2205 miały otrzymać dostęp do testów beta gry. Niestety, jak poinformował wydawca, firma Ubisoft, postanowiono zrezygnować z takiego rozwiązania, bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. Na szczęście wygląda na to, że data premiery tej produkcji nie jest zagrożona i Anno 2205 ukaże się 3 listopada, tak jak planowano. W ramach rekompensaty, gracze, którzy skusili się na preordery, otrzymają bonusową zawartość w grze, jednak szczegóły na ten temat są owiane tajemnicą.

Model Pip-Boya z Fallout 4 do wydruku 3D

Nie udało Wam się załapać na edycję kolekcjonerską gry Fallout 4? Nic straconego! Najciekawszy element tego wydania, czyli replika Pip-Boya, pojawiła się właśnie w sieci jako model, który możecie wydrukować za pomocą drukarek 3D. Całość składa się z kilkunastu mniejszych elementów i poza sprzętem do drukowania wymaga też odrobiny zdolności manualnych i drobnych akcesoriów. Cały projekt do pobrania znajdziecie na jego oficjalnej stronie, zaś poniżej możecie zapoznać się z działaniem tego gadżetu w praktyce.

Grafiki koncepcyjne z Jak and Daxter 4

Studio Naughty Dog pracuje obecnie nad Uncharted 4 i prawdopodobnie The Last of Us 2, więc szansa na powstanie kolejnej odsłony serii Jak and Daxter jest raczej niewielka. Na osłodę pozostaje możliwość zapoznania się z grafikami koncepcyjnymi z anulowanej, czwartej części tego cyklu, na których przedstawiono głównego bohatera w dojrzalszej, poważnej wersji oraz dwie lokacje z gry.

Zapowiedziano specjalną edycję Uncharted: The Nathan Drake Collection

Sony zapowiedziało wydanie specjalnej edycji Uncharted: The Nathan Drake Collection. Zestaw ten, poza trylogią Uncharted, zawierał będzie także fizyczne dodatki – steelbook, 48-stronnicowy artbook oraz zestaw naklejek. Premiera 8 października tego roku.