Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2017, 16:13

Wieści ze świata (Project Scorpio, Gears of War 4, The Long Dark) 13/4/2017

Dziś piszemy o wyglądzie i specyfikacji wersji deweloperskiej konsoli Project Scorpio (dev kit), wspólnych rozgrywkach rankingowych użytkowników PC i XOne w Gears of War 4 (cross-platform) oraz o tajemniczym odliczaniu na stronie gry The Long Dark (prawdopodobnie do wypuszczenia kampanii fabularnej i/lub premiery). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Project Scorpio – wygląd i specyfikacja wersji deweloperskiej

Tydzień temu Microsoft za pośrednictwem serwisu Eurogamer (a dokładniej Digital Foundry) ujawnił specyfikację techniczną konsoli Project Scorpio, a teraz Gigant z Redmond poprzez Gamasutrę dostarczył nowe informacje na temat ulepszonej wersji Xboksa One – a dokładniej na temat jej wersji deweloperskiej (dev kit). Przede wszystkim poznaliśmy wygląd urządzenia (na zdjęciach poniżej), a to daje nam jakieś pojęcie o tym, jak będzie prezentował się standardowy, sklepowy model. Co się zaś tyczy możliwości, to dev kit będzie nieco potężniejszy niż odmiana przeznaczona dla graczy – dzięki 44 jednostkom obliczeniowym (zamiast 40) i 24 GB RAM-u (zamiast 12) osiągnie moc 6,6 TFLOPS (zamiast 6). Wszystko po to, by twórcy gier nie musieli się przesadnie ograniczać. Poza tym wersja deweloperska zostanie wyposażona m.in. w wyświetlacz na przedniej ścianie obudowy, więcej gniazd USB i dodatkowe boczne wloty powietrza.

Wieści ze świata (Project Scorpio, Gears of War 4, The Long Dark) 13/4/2017 - ilustracja #1
Dev kit Project Scorpio na tle wersji deweloperskich poprzednich konsol z rodziny Xbox. - Wieści ze świata (Project Scorpio, Gears of War 4, The Long Dark) 13/4/2017 - wiadomość - 2017-04-13
Dev kit Project Scorpio na tle wersji deweloperskich poprzednich konsol z rodziny Xbox.

Gears of War 4 – wkrótce wspólne rankingowe mecze graczy PC i XOne

Coś, co przez minioną dekadę było swoistym tematem tabu – wspólne wieloosobowe rozgrywki użytkowników pecetów i konsol w strzelankach – wraca do łask. Od stycznia bieżącego roku w Gears of War 4 funkcja cross-play jest dostępna w szybkich spotkaniach, natomiast wkrótce posiadacze komputerów osobistych i Xboksa One będą mogli mierzyć się również w meczach rankingowych (nie wiadomo, kiedy dokładnie stosowna aktualizacja zostanie wypuszczona). Studiu The Coalition decyzję taką podyktowała spadająca liczba graczy w trybach Core i Competitive na PC. Co jednak ciekawe, konsolowi gracze będą mogli zablokować sobie dobieranie pecetowców do rozgrywek.

The Long Dark – kampania fabularna wyjdzie 4 maja?

Na oficjalnej stronie internetowej mroźnego survivalu The Long Dark rozpoczęto tajemnicze odliczanie, które dobiegnie końca za 21 dni – dokładnie 4 maja o godz. 19:00. Oczywiście nie wiemy, co się wydarzy tego dnia o tej godzinie – w ogłoszeniu towarzyszącym odsłonięciu zegara studio Hinterland napisało tylko, że przed premierą kampanii fabularnej ukaże się jeszcze jedna aktualizacja trybu sandboksowego. Więc za 21 dni wyjdzie ta aktualizacja? Czy może raczej – i to wydaje się bardziej prawdopodobną opcją – wtedy doczekamy się kampanii (pierwotnie jej pierwsza część miała ukazać się wiosną 2016 roku)? Niewykluczone, że równocześnie nastąpi wyjście The Long Dark z Wczesnego Dostępu, skoro na karcie gry na Steamie czytamy: „Chcemy pozostać w Early Access, dopóki nie wypuścimy pełnego trybu fabularnego”. Zatem jedno jest pewne – 4 maja wydarzy się coś dużego.

Wieści ze świata (Project Scorpio, Gears of War 4, The Long Dark) 13/4/2017 - ilustracja #4

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

  1. MotoGP 17
  2. Steel Division: Normandy 44

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

  1. Quake Champions – zwiastun czempiona Clutch
  2. Sine Mora EX – zwiastun wersji na Switch
  3. Namco Museum – zwiastun wersji na Switch
  4. Battle Chasers: Nightwar – zwiastun wersji na Switch

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej