Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2016, 13:45

autor: Draug

Wieści ze świata (Prey for the Gods, LawBreakers, Adam Boyes / Sony) 8/7/2016

Dziś piszemy o kickstarterowej zbiórce pieniędzy na Prey for the Gods, weekendowych alfa-testach gry LawBreakers (zaktualizowanej do wersji 0.4) i o odejściu Adama Boyesa z Sony. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Prey for the Gods trafił na Kickstartera

Studio No Matter rozpoczęło na Kickstarterze zbiórkę pieniędzy na zapowiedziane w ubiegłym roku Prey for the Gods – trzecioosobową przygodową grę akcji z elementami survivalowymi, inspirowaną kultowym Shadow of the Colossus. Twórcy walczą o 300 tysięcy dolarów – i biorąc pod uwagę, że w ciągu kilkudziesięciu godzin zebrali prawie połowę tej kwoty, o sukces przedsięwzięcia można być spokojnym. Tym samym możemy oczekiwać, że produkcja wyjdzie pod koniec 2017 roku na komputerach osobistych. Jeśli zaś uda się zgromadzić 600 tysięcy dolarów, do listy docelowych platform sprzętowych dojdą PlayStation 4 i Xbox One (edycje konsolowe ukazałyby się jakiś czas po wersji PC).

LawBreakers – nowości w kolejnych alfa-testach (wersja 0.4)

W rozpoczynający się właśnie weekend (9-10 lipca) odbędzie się kolejna faza alfa-testów sieciowej strzelanki LawBreakers – debiutanckiego dzieła kierowanego przez Cliffa Bleszinskiego studia Boss Key Productions. Przy tej okazji zaktualizowano grę do wersji 0.4, w której wprowadzono nową mapę (Promenade), dodano mechanikę Skip Jump (ponowne naciśnięcie spacji tuż przed lądowaniem pozwala zachować pęd), poprawiono wyważenie rozgrywki poprzez zmiany w działaniu zdolności poszczególnych postaci i wyeliminowano szereg błędów. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Wieści ze świata (Prey for the Gods, LawBreakers, Adam Boyes / Sony) 8/7/2016 - ilustracja #2

Adam Boyes opuszcza Sony, by tworzyć własne gry

Po czterech latach współpracy z firmą Sony rozstaje się Adam Boyes – człowiek odpowiedzialny za relacje japońskiego giganta z niezależnymi deweloperami. Powód? Chęć ponownego stanięcia po drugiej stronie „barykady”, czyli powrotu do tworzenia gier (na modłę „indyków”). Przypomnijmy, że wcześniej Boyes pracował dla firm Capcom (2007-2010) i Buffy Media (2010-2012). Jego twarz możecie kojarzyć chociażby ze słynnego filmiku z 2013 roku, którym Sony prześmiewczo skomentowało ówczesną politykę względem używanych gier, którą próbował lansować Microsoft:

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: