Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2015, 12:40

Zapowiedziano Prey for the Gods - duchowego spadkobiercę Shadow of the Colossus

Studio No Matter zapowiedziało grę Prey for the Gods na PC - produkcję inspirowaną wydanym w 2005 roku Shadow of the Colossus. Na razie nie znamy wielu szczegółów, możecie jednak zobaczyć pierwszy zwiastun i parę screenshotów.

Wygląda na to, że komputerowi gracze doczekają się odpowiedzi na Shadow of the Colossus. Studio No Matter zapowiedziało swój debiutancki projekt, Prey for the Gods, który ukaże się wyłącznie na PC. Na razie o grze wiemy niewiele, a deweloperzy nie ujawnili nawet przybliżonej daty premiery. Zaprezentowano za to zwiastun oraz pierwsze screenshoty. Materiały te możecie zobaczyć poniżej.

Zapowiedziano Prey for the Gods - duchowego spadkobiercę Shadow of the Colossus - ilustracja #1

Prey for the Gods już w momencie oficjalnej zapowiedzi został okrzyknięty duchowym spadkobiercą Shadow of the Colossus. Ta produkcja, stworzona przez Ico Team, została wydana w 2005 roku i była jednym z ostatnich wielkich tytułów na PlayStation 2. Wcielaliśmy się w niej w młodzieńca, który by ożywić swoją ukochaną musi pokonać szesnastu kolosów. Gra była chwalona za piękną grafikę, niesamowity klimat oraz emocjonujące starcia z potężnymi przeciwnikami.

W Prey for the Gods wcielimy się w osamotnionego śmiałka, wyruszającego na wyprawę poprzez umierający świat wiecznej zimy z zadaniem zabicia bogów, w których niegdyś sam wierzył. Sercem rozgrywki będą więc potyczki z ogromnymi przeciwnikami, znacznie przewyższającymi swą potęgą naszego bohatera. Pierwsze informacje oraz zwiastun pozwalają także domyślać się, że dużą rolę odegra crafting – gracz początkowo zostanie wyposażony jedynie we własne ubranie, więc zapewne sami będziemy musieli stworzyć bronie zdolne obalić kolosalnych wrogów. To jednak tylko domysły. Nieco więcej można powiedzieć na temat oprawy graficznej, która na zwiastunie nie prezentuje się powalająco – nic jednak dziwnego, bo za grę odpowiada niewielkie studio. Z tego też powodu deweloperzy na razie ograniczają się do PC, choć nie jest wykluczone, że po pewnym czasie Prey for the Gods trafi też na inne platformy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Prey for the Gods