Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2013, 14:35

autor: Sarge

Wieści ze świata (Metro: Last Light, Football Manager 2014) 27/5/13

Dziś piszemy m.in. o Football Manager 2014 w wersji na Linuksa, zabezpieczeniach przed używanymi grami w PlayStation 4, a także łatwym dostępie do Trybu Stalkera w Metro: Last Light bez nabywania dodatku DLC. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Assassin’s Creed III

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Assassin's Creed III. Dzieło studia Ubisoft Montreal możecie aktualnie nabyć 30% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 20,99 euro (ok. 88 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Football Manager 2014

Miles Jacobson ze studia Sports Interactive ujawnił na Facebooku, że gra Football Manger 2014 ukaże się także na Linuksie. Dodatkowo możliwa będzie wspólna zabawa z użytkownikami wersji na Maca i Windowsa. Po zakupie gry na Steamie otrzymamy automatyczny dostęp do wszystkich trzech edycji. Data premiery Football Manager 2014 pozostaje nieznana.

Metro: Last Light

Jeden z użytkowników forum Reddit dowiódł, że za pomocą prostej zmiany w rejestrze systemu można odblokować Tryb Stalkera w grze Metro: Last Light. Normalnie ta opcja rozgrywki jest dostępna tylko po nabyciu płatnego dodatku DLC (dostępnego za darmo dla posiadaczy Edycji Limitowanej). Dokładną instrukcję wprowadzenia zmian w rejestrze znajdziecie pod tym adresem. Przed ewentualną krytyką dewelopera w tej sprawie warto zapoznać się z jego wcześniejszym stanowiskiem w sprawie tego rozszerzenia. Studio 4A Games wcale nie chciało wycinać Trybu Stalkera z gry, ale niejako zostało do tego zmuszone przez sieci handlowe domagające się specjalnego bonusu w postaci DLC, zachęcającego do składania pre-orderów.

Tryb Stalkera w grze Metro: Last Light powoduje m.in. wyłączenie interfejsu użytkownika - Wieści ze świata (Metro: Last Light, Football Manager 2014) 27/5/13 - wiadomość - 2013-05-27
Tryb Stalkera w grze Metro: Last Light powoduje m.in. wyłączenie interfejsu użytkownika

PlayStation 4

Znany dziennikarz branżowy Geoff Keighley wypowiedział się na temat systemu zabezpieczeń przeciw używanym grom w konsolach nowej generacji. Powiedział on, że Xbox One dość niesłusznie jest za to krytykowany przez graczy, bo firma Sony może wprowadzić coś podobnego w PlayStation 4. Keighley stwierdził „na podstawie tego co usłyszał”, że nie widzi możliwości, by wydawcy zgodzili się na to, aby jedna platforma sprzętowa robiła jakąś rzecz (czyli stosowała wspomniane zabezpieczenia), a druga z tego zrezygnowała. Czekamy na komentarz firmy Sony w tej sprawie.

Visceral Games

Studio Visceral Games (seria Dead Space) zatrudni starszego projektanta do prac nad grą osadzoną w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Z ogłoszenia wynika, że tytuł jest obecnie w „najwcześniejszej, koncepcyjnej fazie produkcji” i zmierza na konsole nowej generacji. Oznacza to, że ukaże się najwyraźniej na PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: