Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2013, 12:53

autor: luckie

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition żyje i ma się dobrze

Studio Overhaul Games zapewnia, że prace nad Baldur’s Gate II: Enhanced Edition idą pełną parą. Świadczy o tym imponująca liczba 350 tysięcy słów napisanych do tej pory na potrzeby dodatkowej zawartości. Dzięki temu nawet osoby znające od podszewki Cienie Amn i Tron Bhaala znajdą w grze coś nowego.

Dzięki Baldur’s Gate: Enhanced Edition mogliśmy zobaczyć, jak kraina Amn wygląda w wyższej rozdzielczości - Baldur’s Gate II: Enhanced Edition żyje i ma się dobrze - wiadomość - 2013-05-27
Dzięki Baldur’s Gate: Enhanced Edition mogliśmy zobaczyć, jak kraina Amn wygląda w wyższej rozdzielczości

Od momentu wydania Baldur’s Gate: Enhanced Edition pod koniec zeszłego roku, nie mieliśmy informacji na temat remake’a drugiej części tej kultowej serii RPG. Zaniepokojeni tym faktem przedstawiciele serwisu Shacknews zapytali studio Overhaul Games o losy Baldur’s Gate II: Enhanced Edition.

Twórcy uspokajają – prace nad grą idą zgodnie z planem. Podobnie jak w przypadku „jedynki”, odświeżenie Baldur’s Gate II obejmie nie tylko stronę audiowizualną, lecz również masę dodatkowych misji, dialogów i przedmiotów. Szef studia, Trent Oster, wyjawił, że na obecnym etapie produkcji Baldur’s Gate II: Enhanced Edition może się poszczycić 350 tysięcami słów napisanych wyłącznie na potrzeby nowej zawartości. Uzupełni ona historię znaną z oryginalnego Baldur’s Gate II oraz dodatku Tron Bhaala o nowe wątki. Tak wzbogacona wersja produkcji ma trafić na komputery PC i Mac oraz urządzenia mobilne.

Na razie twórcy nie chcą zdradzać dalszych szczegółów, ale planują to zrobić w niedalekiej przyszłości. Dokładna data premiery Baldur’s Gate II: Enhanced Edition również pozostaje tajemnicą.