Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2013, 18:00

autor: Góral

Twórca Minecrafta otrzymał od Sony złote PSone

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych deweloperów gier wideo, twórca Minecrafta, Markus “Notch” Persson, otrzymał od koncernu Sony konsolę PSone pomalowaną na złoty kolor, jako zaproszenie na konferencje na targach E3. Szykuje się współpraca japońskiej firmy i studia Mojang?

Twórca gry Minecraft, Markus “Notch” Persson, otrzymał od firmy Sony bardzo nietypowe zaproszenie na konferencję koncernu, która odbędzie się podczas tegorocznych targów E3. Japońska korporacja wysłała mu bowiem pomalowaną na złoty kolor konsolę PSone.

Złota konsola Notcha.
Złota konsola Notcha.

Oczywiście na myśl od razu nasuwa się konwersja największego dzieła Notcha na nową konsolę PlayStation 4, ewentualnie na którąś z obecnych platform (Vita, PS3). Równie dobrze może chodzić o ogłoszenie współpracy, która zaowocuje ekskluzywną grą studia Mojang dla urządzeń firmy Sony. Niewykluczone także, że koncern chce po prostu mieć na swojej konferencji gwiazdy, do których w środowisku growym Persson z pewnością się zalicza. Targi E3 odbędą się w dniach 11 – 13 czerwca i wtedy prawda wyjdzie na jaw.

Przy okazji warto przypomnieć, że na początku zeszłego miesiąca informowaliśmy o przekroczeniu magicznej liczby 10 mln sprzedanych egzemplarzy gry Minecraft tylko na komputerach PC. Do tego wyniku należy także doliczyć edycje na konsolę Xbox 360 i urządzenia mobilne (Android, iOS). Łącznie tytuł znalazł już ponad 20 mln nabywców.

Markus “Notch” Persson to urodzony w 1979 roku szwedzki programista gier wideo. Dzięki niebywałemu sukcesowi osiągniętemu przez Minecrafta, obecnie jest jednym z najbardziej cenionych twórców gier i nie tylko, gdyż niedawno znalazł się na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi według magazynu TIME.