Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 grudnia 2013, 12:10

autor: Sarge

Wieści ze świata (Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, 1979 Revolution) 27/12/13

Dziś piszemy m.in. o nowych informacjach na temat gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn w wersji na PlayStation 4, zbiórce pieniędzy na produkcję 1979 Revolution, a także dominującej grupie wiekowej fanów serii Resident Evil. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Resident Evil

Firma Capcom ujawniła w specjalnym raporcie, że dominującą grupą wśród fanów serii Resident Evil są osoby w wieku ok. 40 lat. Japoński wydawca obawia się, że prędzej czy później ludzie ci przestaną interesować się grami, co negatywnie odbije się na sprzedaż kolejnych części cyklu. W związku z tym firma w najbliższym czasie postara się o dotarcie do młodszych odbiorców np. poprzez współpracę z magazynami zajmującymi się modą.

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Na oficjalnym forum firmy Square Enix udostępniono zapis wideo ze streama, na którym odpowiedziano na wiele pytań dotyczących gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Dzięki temu dowiedzieliśmy się kilku szczegółów na temat nadchodzącej wersji na PlayStation 4. Przede wszystkim do zabawy nie będziemy musieli mieć aktywowanej usługi PlayStation Plus, ale pobierane będą oddzielne opłaty abonamentowe w obrębie gry. Zdradzono również, że sterowanie będzie w pełni konfigurowalne, pojawi się opcja grania przy pomocy klawiatury i myszki, a panel dotykowy DualShocka 4 zostanie wykorzystany do poruszania kursorem. Premiera wersji na PlayStation 4 odbędzie się w kwietniu 2014 roku.

1979 Revolution

Studio iNK Stories wystartowało na oficjalnej stronie internetowej ze zbiórką pieniędzy na produkcję gry 1979 Revolution. W listopadzie podobną akcję rozpoczęto w serwisie Kickstarter, ale wówczas nie udało się osiągnąć wyznaczonego progu - zgromadzono niecałe 305 tysięcy dolarów z 395 tysięcy dolarów. Teraz cel pieniężny jest taki sam (jak dotąd zebrano nieco ponad 25 tysięcy dolarów).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

  1. Tekken Revolution
  2. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution
  3. Wargame: Red Dragon
  4. Kingdom Come: Deliverance
  5. Kingdom Hearts HD 2.5 Remix
  6. Evil Genius Online
  7. Rust

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

  1. World of Diving – pre-alpha multiplayer trailer