Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 grudnia 2013, 12:30

autor: Draug

Homeworld HD – twórcy pytają graczy o przyszłość serii

Firma Gearbox Software udostępniła ankietę, w której pyta graczy o przyszłość serii Homeworld. Poznaliśmy dzięki niej część zmian, których doczeka się wersja HD. Wygląda też na to, że twórcy rozważają wydanie edycji kolekcjonerskiej.

Nastąpiło kolejne drgnięcie w temacie przyszłości serii Homeworld. - Homeworld HD – twórcy pytają graczy o przyszłość serii - wiadomość - 2013-12-27
Nastąpiło kolejne drgnięcie w temacie przyszłości serii Homeworld.
Przyszłość serii Homeworld:
  • Wypuszczenie Homeworld i Homeworld 2 na platformach dystrybucji cyfrowej Steam i GoG (początek 2014?)
  • Przygotowanie wersji HD obu powyższych gier (2014?)
  • Gra Homeworld: Shipbreakers od studia Blackbird Interactive (połowa 2014?)
  • Homeworld 3 (w raczej odległej przyszłości)

Większość spośród nowych właścicieli marek „osieroconych” po upadku koncernu THQ ujawniła już plany w związku ze swoimi nabytkami (jak chociażby zrobiło to ostatnio Nordic Games odnośnie MX vs. ATV). W przypadku serii Homeworld firma Gearbox Software zdradziła jak dotąd jedynie chęć wznowienia sprzedaży starych odsłon przez platformy dystrybucji cyfrowej i przygotowania ich podrasowanych graficznie remake’ów.

Jednak niedawno w sieci pojawiła się ankieta dla graczy, która ma pomóc deweloperowi w rozwoju omawianego cyklu – przy czym poszczególne pytania dotyczą przede wszystkim ostatniego z wymienionych projektów Gearbox Software. Na jednym z ekranów wprowadzających do kwestionariusza podano charakterystykę serii, która zawiera również cechy strony technicznej Homeworld HD. Dowiedzieliśmy się dzięki temu, że reedycja otrzyma między innymi tekstury i modele wysokiej jakości, dodatkowe efekty graficzne i postprocessingowe oraz przygotowane na nowo cutscenki i muzykę (w wykonaniu osób, które odpowiadały za te elementy w oryginale). Nie zabraknie także rozszerzonego wsparcia dla modów.

Niestety, w ankiecie nie poruszono kwestii stworzenia pełnoprawnej trzeciej części cyklu Homeworld. - Homeworld HD – twórcy pytają graczy o przyszłość serii - wiadomość - 2013-12-27
Niestety, w ankiecie nie poruszono kwestii stworzenia pełnoprawnej trzeciej części cyklu Homeworld.

Co więcej, w ankiecie pojawia się pytanie o to, czy bylibyśmy zainteresowani zakupieniem Homeworld HD w edycji kolekcjonerskiej. Wśród potencjalnych dodatków, jakie mogłyby wchodzić w jej skład, wymieniono fizyczny model statku, mapę świata gry, album z ilustracjami, wydrukowane grafiki koncepcyjne oraz dodatki znajdującej się w samej grze. Nie zaszkodzi też wspomnieć, że we wstępie do kwestionariusza pojawiają się między innymi pytania o platformy sprzętowe posiadane przez wypełniającego i jego ulubione gatunki gier. Trudno powiedzieć, czy stanowią one coś więcej niż zwykłą metryczkę, jednak kto wie czy twórcy nie rozważają na przykład przeniesienia serii Homeworld na platformy inne niż komputery osobiste.

Niestety, w dalszym ciągu nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się wydania Homeworld HD, chociaż nie ulega większym wątpliwościom, że nastąpi to w nadchodzącym roku. Nieznany pozostaje też termin ponownego udostępnienia cyfrowych wersji oryginalnych wersji gier Homeworld i Homeworld 2 w serwisach Steam i GoG. Na koniec przypomnijmy, że w omawianą serię niedawno włączony został Homeworld: Shipbreakers (pierwotnie Hardware: Shipbreakers), dzieło studia Blackbird Interactive, które nawiązało współpracę z Gearbox Software.