Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2013, 10:44

Hardware: Shipbreakers staje się częścią cyklu Homeworld i zmienia tytuł na Homeworld: Shipbreakers

Twórcy RTS-a Hardware: Shipbreakers nawiązali współpracę ze studiem Gearbox, w wyniku której projekt stał się częścią serii Homeworld i został przemianowany na Homeworld: Shipbreakers.

Homeworld: Shipbreakers będzie prequelem w stosunku do całego cyklu. - Hardware: Shipbreakers staje się częścią cyklu Homeworld i zmienia tytuł na Homeworld: Shipbreakers - wiadomość - 2013-09-02
Homeworld: Shipbreakers będzie prequelem w stosunku do całego cyklu.

Projekt Hardware: Shipbreakers od dawna postrzegany był jako duchowy spadkobierca serii Homeworld. Gra jest strategią science-fiction i pracuje nad nią studio Blackbird, w skład którego wchodzi wielu byłych członków zespołu Relic Entertainment, w tym główny dyrektor artystyczny Rob Cunningham. Teraz, dzięki nawiązaniu przez autorów współpracy z firmą Gearbox, produkcja stała się oficjalnie częścią cyklu Homeworld i została przemianowana na Homeworld: Shipbreakers.

  1. Homeworld: Shipbreakers – oficjalna strona gry

Ponadto w projekt wpompowane zostaną miliony dolarów. Dzięki temu Blackbird będzie mogło zatrudnić dodatkowych pracowników, a samo Homeworld: Shipbreakers stanie się znacznie bardziej ambitną produkcją. Warto tu przypomnieć, że Gearbox weszło w posiadanie marki kilka miesięcy temu podczas wyprzedaży aktywów postawionej w stan bankructwa firmy THQ.

Pod względem fabularnym gra osadzona zostanie przed wydarzeniami z serii Homeworld. Ma to sens, gdyż Hardware: Shipbreakers opowiadało o wykopywaniu statków obcych cywilizacji pozostawionych na powierzchni pustynnej planety. Pierwsza część Homeworld zaczynała się w bardzo podobny sposób – od odnalezienia wraku prastarego krążownika ukrytego pod piaskami świata znanego jako Kharak. Pracownicy Blackbird zapewniają, że zmiany w scenariuszu oraz historii świata nie będą trudne i cały projekt idealnie zintegruje się z poprzednimi odsłonami.

Oczywiście, należy pamiętać, że Homeworld: Shipbreakers pod względem mechanizmów rozgrywki ma niewiele wspólnego z poprzednimi odsłonami i cała akcja toczyć się będzie na powierzchni planety, a nie w kosmosie. Po zakupieniu marki ludzie z Gearbox nie ukrywali jednak, że mają w planach Homeworld 3 i trudno wyobrazić sobie studio nadające się lepiej do opracowania trzeciej części niż Blackbird. Mamy zatem nadzieję, że dzisiejsza wiadomość jest jedynie początkiem długiej i owocnej współpracy między obydwoma zespołami.

Warto przy okazji wspomnieć o pozostałych planach, jakie względem marki ma studio Gearbox. Już wkrótce Homeworld i Homeworld 2 zostaną wypuszczone na popularnych serwisach dystrybucji elektronicznej, takich jak Steam oraz GoG. W przyszłości powstaną również nowe wersje obu tytułów z odświeżoną oprawą graficzną.