Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2016, 14:35

Wieści ze świata (Evolve, Stellaris, Shadwen) 10/8/2016

Dziś piszemy o aktualizacjach z nowymi mapami i postaciami do Evolve, zapowiedzi dużej łatki 1.3 do Stellaris oraz o 15. urodzinach Frozenbyte, w ramach których studio wypuściło darmowe poziomy do Shadwen i rozpoczęło wyprzedaż swoich gier na Steamie. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Evolve – aktualizacje z nowymi postaciami i wariantami map

W ramach trwającego przez cały sierpień wydarzenia Shaer Madness studio Turtle Rock wypuściło sporą aktualizację do strzelanki Evolve (czy może raczej Evolve Stage 2, bo tak brzmi tytuł tej gry od momentu przejścia na model free-to-play). Łatka oferuje przede wszystkim alternatywny wariant mapy Orbital Drill, który został nazwany Cataclysm i od pierwowzoru różni się tym, że zbiorniki wodne zastąpiły jeziorka lawy, roślinność prawie wyparowała, a w dodatku z nieba spadają dwa rodzaje meteorów – leczące i zadające obrażenia. Oprócz tego deweloper zmodernizował matchmaking, dodając opcję szukania graczy do zabawy w trybie Co-op vs. AI (czyli z „żywymi” łowcami przeciwko potworowi kierowanemu przez sztuczną inteligencję”).

W trakcie wydarzena Shaer Madness Evolve ma wzbogacić się łącznie o troje nowych bohaterów, trzy warianty map i szereg funkcji, o które prosili gracze. W ubiegłym tygodniu udostępniona została postać Quantum Cairy – znana już fanom Caira Diaz, ale z nowymi zdolnościami i zmienionym wyglądem – natomiast kolejne aktualizacje mają trafić w ręce graczy 16, 23 i 30 sierpnia.

Stellaris – zapowiedź aktualizacji 1.3 (Heinlein)

Firma Paradox Interactive ogłosiła kolejną porcję dużych zmian w strategii Stellaris, zapowiadając aktualizację 1.3 (noszącą nazwę Heinlein). Deweloper nie przedstawił jeszcze pełnej listy nowości i poprawek, ale wiemy już, że łatka m.in. doda zaawansowaną technologię, której wykupienie zautomatyzuje statki badawcze (nie trzeba będzie ręcznie prowadzić eksploracji, mając na głowie wielkie imperium do zarządzania), ułatwi planowanie ekspansji poprzez zaimplementowanie ekranu zbierającego informacje o planetach nadających się do zagospodarowania przez gracza, wprowadzi liczne zmiany w systemie strategicznych zasobów (np. podzieli je na strategicznie i lokalne), umożliwi automatyczne kierowanie nowo zbudowanych statków do punktów zbiórek (np. do wskazanej floty), a także przerobi mechanikę walki flot. Jak widać, nowości jest dużo, ale długi jest też czas oczekiwania na nie – aktualizacja 1.3 ma ukazać się dopiero w październiku.

Shadwen z nowymi poziomami i wyprzedaż gier Frozenbyte

Studio Frozenbyte postanowiło uczcić swoje 15. urodziny na dwa sposoby. Po pierwsze, wypuszczona kilka miesięcy temu skradanka Shadwen w wersji PC otrzymała dużą aktualizację o nazwie Escape from the Castle. Patch wprowadza 14 poziomów, które stanowią odwrócone wersje oryginalnych lokacji z kampanii (tym razem Shadwen i Lily uciekają z zamku, zamiast próbować się do niego przedostać), w dodatku cechujące się podwyższonym stopniem trudności i kryjące nowe skrzynie ze skarbami do odnalezienia. Ponadto łatka oferuje garść poprawek i rozbudowuje opcje konfiguracji gry.

Drugim sposobem świętowania urodzin jest wyprzedaż gier studia Frozenbyte na platformie Steam. Dla przykładu, wspomniane wyżej Shadwen można nabyć w cenie obniżonej o 50% (za 8,49 euro, czyli ok. 36 zł), natomiast poprzednie dzieło dewelopera, Trine 3: The Artifacts of Power, zostało przecenione o 75% i kosztuje 5,49 euro (ok. 24 zł). Komplet ofert znajdziecie tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

więcej