Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2016, 15:09

Wieści ze świata (David Brevik / Path of Exile, afera hazardowa Valve Software, CoD: Infinite Warfare) 19/10/2016

Dziś piszemy o dołączeniu przez Davida Brevika (współtwórcy Diablo) do zespołu rozwijającego grę Path of Exile, odpowiedzi Valve Software na zarzuty Komisji Hazardowej w związku z aferą wokół Counter-Strike: Global Offensive oraz o występie kierowcy wyścigowego Lewisa Hamiltona w Call of Duty: Infinite Warfare. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

David Brevik dołącza do zespołu tworzącego Path of Exile

Wczoraj stało się jasne, że David Brevik, współzałożyciel studia Blizzard North (pierwotnie Condor) i jeden z głównych twórców pierwszego Diablo, jednak nie wraca do „Zamieci”, by zająć się kolejną odsłoną najsłynniejszej serii hack’n’slashów, a dziś wiemy już, czym zajmie się ten sławny deweloper. Okazuje się, że Brevik łączy siły z zespołem Grinding Gear Games, by służyć jako doradca przy rozwijaniu Path of Exile (dzięki, PC Invasion). Pomoże on przede wszystkim przy uruchamianiu owego tytułu na rynku chińskim.

Źródło zdjęcia: mmorpg.org.pl - Wieści ze świata (David Brevik / Path of Exile, afera hazardowa Valve Software, CoD Infinite Warfare) 19/10/2016 - wiadomość - 2016-10-19
Źródło zdjęcia: mmorpg.org.pl

Valve Software odpiera zarzuty Komisji Hazardowej

Firma Valve Software wystosowała pismo do Komisji Hazardowej Stanu Waszyngton (Washington State Gambling Commission), w którym odpiera zarzuty postawione jej prawie dwa tygodnie temu (dzięki, TechRaptor). Korporacja nie zgadza się, jakoby robiła cokolwiek nielegalnego, i stanowczo odcina się od stron hazardowych działających w oparciu o system wymieniania skórek w grze Counter-Strike: Global Offensive. Wskazuje przy tym, że witryny takie powstają w oparciu o powszechne usługi, z których korzystają na co dzień miliony internautów na całym świecie (np. OpenID), i usprawiedliwia się, że nie jest w stanie ani monitorować nieustannie ogólnoświatowej sieci pod kątem powstawania nowych stron hazardowych, ani skutecznie tropić powiązanych z nimi kont na Steamie, które pełnią rolę botów. Valve Software wyraża jednak chęć podjęcia współpracy z Komisją, jeśli ta jest w stanie pomóc deweloperowi w walce z owymi nielegalnymi praktykami.

Mistrz Formuły 1 wystąpi w Call of Duty: Infinite Warfare

Lewis Hamilton, trzykrotny mistrz świata Formuły 1, pochwalił się, że zaliczy gościnny występ w grze Call of Duty: Infinite Warfare. Kierowcę wyścigowego – mieniącego się wielkim fanem serii Call of Duty – spotkamy jako inżyniera pokładowego na statku Retribution (którego dowódcą jest kapitan Reyes, główny bohater). Przypomnijmy, że premiera tego tytułu nastąpi 4 listopada.

Wieści ze świata (David Brevik / Path of Exile, afera hazardowa Valve Software, CoD Infinite Warfare) 19/10/2016 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: