Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2016, 11:27

autor: Góral

Komisja Hazardowa wzywa Valve do zablokowania systemu wymiany skórek w CS: GO

Washington State Gambling Commission (Komisja Hazardowa Stanu Waszyngton) wezwała Valve Software do natychmiastowego zablokowania możliwości wymieniania się skórkami w grze Counter-Strike: Global Offensive. Firma ma czas na odpowiedź do 14 października.

Na początku lipca bieżącego roku wybuchła afera związana z hazardem w grze Counter-Strike: Global Offensive. Jak zapewne wszyscy wiecie, w rzeczonej produkcji można zdobywać rozmaite skiny, na których da się zarabiać prawdziwe pieniądze. Wprowadzenie tego rozwiązania zaowocowało powstaniem wielu stron internetowych, pozwalających używać przedmiotów z CS-a jako waluty w grach hazardowych czy też do zakładów bukmacherskich. Przy okazji wyszło na jaw, że znani youtuberzy, którzy na swoich kanałach nierzadko grali w ruletki, wygrywając wartościowe przedmioty, zapomnieli wspomnieć, że są właścicielami niektórych stron hazardowych. Krótko pisząc, o całym procederze zrobiło się bardzo głośno, a sytuacją zainteresowało się nie tylko samo Valve, ale także Washington State Gambling Commission (Komisja Hazardowa Stanu Waszyngton).

Skiny w CS: GO sprawiają Valve coraz więcej problemów / Źródło screena: Kinguin.net. - Komisja Hazardowa wzywa Valve do zablokowania systemu wymiany skinów w CS: GO - wiadomość - 2016-10-07
Skiny w CS: GO sprawiają Valve coraz więcej problemów / Źródło screena: Kinguin.net.
Afera hazardowa CS: GO ciąg dalszy:
  • Komisja Hazardowa Stanu Waszyngton wzywa Valve do natychmiastowego działania;
  • firma ma wyłączyć możliwość przekazywania wirtualnych broni;
  • na wyjaśnienie sprawy Valve ma czas do 14 października.

Nakazała ona właścicielowi platformy Steam: „natychmiastowe wyłączenie możliwości przekazywania wirtualnych broni znanych jako skins”. Komisja oczekuje od Valve podjęcia: „wszelkich koniecznych działań, które uniemożliwią zewnętrznym stronom używanie skórek do hazardu poprzez platformę Steam”. Amerykański deweloper ma czas do 14 października na wyjaśnienie sprawy i udowodnienie, że obecne rozwiązania są zgodne z prawem. Jeżeli nie, firma musi liczyć się z ewentualnym postępowaniem sądowym.

Oficjalnie Valve podjęło już kroki mające na celu zlikwidowanie stron hazardowych związanych z Counter-Strike: Global Offensive, ale jak widać nie wynikło z tego zbyt wiele, skoro Komisja Hazardowa wezwała branżowego giganta do natychmiastowego działania. Czekamy więc na stanowisko Valve i dalszy przebieg wydarzeń.