Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2021, 13:51

Polska trzecim najliczniejszym krajem pod względem graczy CS:GO

Niedawno przeprowadzone badania pokazują siłę CS:GO w Polsce. Nasz kraj znalazł się na trzecim miejscu pod względem liczby graczy.

W SKRÓCIE:
  1. Portal Leetify przeprowadził badanie dotyczące liczby graczy CS:GO w poszczególnych krajach.
  2. Polska zajęła trzecie miejsce, zaraz za Rosją i Stanami Zjednoczonymi.

Portal Leetify, zajmujący się szeroko pojętą statystyką dotyczącą Counter-Strike’a: Global Offensive, przygotował zestawienie pokazujące, jak procentowo rozkłada się liczba graczy kultowej strzelanki Valve w zależności od kraju. Z badania możemy się dowiedzieć, że zaledwie 20 krajów odpowiada za ok. 70% populacji graczy CS:GO. Na pierwszym miejscu znajduje się Rosja (11,65%), tuż przed Stanami Zjednoczonymi (10,66%). Podium uzupełnia Polska (!) (5,32%). Badanie zostało przeprowadzone na 7 milionach aktywnych graczy.

Graczy Counter-Strike’a z kraju nad Wisłą okazuje się być więcej niż w kilkukrotnie bardziej zaludnionych państwach jak Chiny, Japonia, Indie czy Brazylia. Pokazuje to siłę marki w Polsce, która już od czasów stareńkiej jeden-szóstki ma u nas kultowy status. Stosunkowo wysoki procent amerykańskich graczy może za niedługo zostać zredukowany w związku z rosnącą popularnością konkurencyjnego Valoranta. Profesjonalna scena CS:GO w USA przeżywa kryzys, a wielu pro graczy postanowiło się przebranżowić i spróbować swoich sił w strzelance Riot Games. Pokazują to statystki oglądalności turniejów w rejonie Ameryki Północnej (via Esportnow).

Polska trzecim najliczniejszym krajem pod względem graczy CS:GO - ilustracja #2
Valorant zaczyna odjeżdżać CS:GO w Stanach; źródło: Esports Charts

Portal Leetify dostarczył również ciekawych informacji odnośnie skilla poszczególnych krajów. W kwietniowym badaniu przedstawiono liczbę graczy z najwyższą rangą Global Elite na milion mieszkańców. Bardzo dobrze wypadły kraje skandynawskie - na pierwszym miejscu znalazła się Finlandia (3362/1mln), zaraz za nią Estonia (2046). Polacy znaleźli się na 10. miejscu z wynikiem 520 Global Elite na milion mieszkańców.

E3 2021