Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2018, 16:45

autor: AlexB

Wiedźmin 3 - patch dodający HDR na Xboksie One S już dostępny

Studio CD Projekt RED wypuściło na Xboksie One nowy patch do Wiedźmina 3, który dodaje między innymi obsługę HDR na modelu S. Osoby posiadające ten tytuł na PlayStation 4 niestety wciąż muszą obejść się smakiem.

Dziś w sieci pojawiły się informacje, że Wiedźmin 3: Dziki Gon nieco niespodziewanie otrzymał nową, ważącą 400 MB aktualizację na Xboksie One. Oficjalny spis zmian nie był nigdzie dostępny, lecz gracze donosili, że patch dodał obsługę technologii HDR na Xboksie One S. Rewelacje te potwierdził na Twitterze Marcin Momot, czyli specjalista od kontaktów ze społecznością w studiu CD Projekt RED. Dodał on, że łatka eliminuje również kilka błędów graficznych.

Dzięki obsłudze HDR, Wiedźmin 3 na Xboksie One S będzie prezentował się dużo lepiej. - Wiedźmin 3 - patch dodający HDR na Xboksie One S już dostępny - wiadomość - 2018-03-28
Dzięki obsłudze HDR, Wiedźmin 3 na Xboksie One S będzie prezentował się dużo lepiej.

Aktualizację dodającą obsługę HDR (i przy okazji również rozdzielczości 4K) w Wiedźminie 3: Dzikim Gonie otrzymała w grudniu ubiegłego roku konsola Xbox One X. Przy okazji tamtej premiery przedstawiciele studia obiecali, że podobny patch pojawi się również na Xboksie One S oraz PlayStation 4 Pro. Miało się to stać w styczniu, lecz w wyniku kilku komplikacji premierę trzeba było odłożyć. Lecz nawet teraz, po debiucie łatki, nie można mówić o pełnym zamknięciu tej sprawy, gdyż cieszyć się z niej mogą wyłącznie posiadacze konsoli Microsoftu. Dla miłośników platformy Sony Marcin Momot ma niestety kiepskie wieści – aktualizacja na PlayStation 4 Pro wciąż jest w produkcji i deweloperzy potrzebują więcej czasu, by ją dopracować. Ekipa z CD Projekt RED prosi zatem o jeszcze trochę cierpliwości.

Nie wiadomo do końca, z czego wynikają trudności w tworzeniu łatki dodającej obsługę HDR w Wiedźminie 3: Dzikim Gonie na PlayStation 4 Pro. Może to być związane z chęcią wyeliminowania przy okazji bardziej widocznych błędów graficznych z wersji gry na konsolę Sony. Należy też pamiętać, że rozwój ostatniej odsłony przygód Geralta zszedł teraz na nieco dalszy plan, gdyż warszawiacy mają obecnie na głowie Gwinta, czyli wiedźmińską karciankę, oraz kolejnego wielkiego (przynajmniej jeśli chodzi o skalę) RPG-a, Cyberpunk 2077, który najprawdopodobniej zostanie pokazany na zbliżających się targach E3.