Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2018, 10:30

autor: AlexB

Wiedźmin 3 - wkrótce patch dodający HDR na PS4 Pro

Informacja dla osób czekających na patch dodający obsługę HDR w Wiedźminie 3 na konsoli PlayStation 4 Pro. Jak zdradził na Twitterze Marcin Momot, specjalista od kontaktu ze społecznością w CD Projekt RED, więcej wiadomości na jego temat powinno pojawić się w przyszłym tygodniu.

Minęły ponad dwa miesiące, odkąd przedstawiciele studia CD Projekt RED zapowiedzieli łatkę dodającą obsługę technologii HDR do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PlayStation 4 Pro. Wielu posiadaczy tej konsoli miało nadzieję, że pojawi się ona względnie szybko. Niestety, tuż po zapewnieniu, że aktualizacja znajduje się w produkcji, wszelki słuch po niej zaginął. Ciszę w eterze przerwał dopiero Marcin Momot, specjalista od kontaktów ze społecznością w CD Projekt RED, który zapytany o tę aktualizację odpowiedział na Twitterze:

Powinniśmy mieć więcej informacji na ten temat w przyszłym tygodniu. Przepraszamy za tak długie milczenie.

Wkrótce grafika w Wiedźminie 3 na PlayStation 4 Pro będzie jeszcze ładniejsza. - Wiedźmin 3 - wkrótce patch dodający HDR na PS4 Pro - wiadomość - 2018-02-27
Wkrótce grafika w Wiedźminie 3 na PlayStation 4 Pro będzie jeszcze ładniejsza.

Proces aktualizowania Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu na PlayStation 4 Pro oraz Xboksie One X studio CD Projekt RED rozpoczęło pod koniec ubiegłego roku. Łatki miały na celu znaczne usprawnienie działania oraz wyraźne ulepszenie grafiki tego popularnego RPG-a akcji na tych platformach. W październiku posiadacze tytułu na konsolę firmy Sony doczekali się patcha, dodającego rozdzielczość 4K. Natomiast w grudniu podobną aktualizację otrzymali właściciele Xboksa One X. Prócz 4K zaoferowała ona również obsługę HDR. Dzięki tej drugiej technologii kolory w Wiedźminie 3 na platformie Microsoftu stały się dużo bardziej realistyczne i w konsekwencji otoczenie sprawia wrażenie żywszego i bujniejszego. Nic zatem dziwnego, że miłośnicy PlayStation 4 Pro poczuli się nieco rozczarowani, że na ich ulubionej platformie Dziki Gon nie może pochwalić się podobnymi wodotryskami. Jednak wiele wskazuje na to, że bardzo niedługo również oni doczekają się obsługi HDR i dodatkowych usprawnień technicznych w swoich wersjach gry.

Drobne opóźnienia w tworzeniu omawianego patcha na PlayStation 4 Pro mogą wynikać z faktu, że CD Projekt RED ma obecnie dość sporo na głowie. Po pierwsze, stale musi dbać o rozwój Gwinta, czyli popularnej karcianej gry sieciowej z uniwersum Wiedźmina. Po drugie, z kopyta ruszyły prace nad Cyberpunkiem 2077. Według niedawnych informacji, nowe RPG warszawiaków powinno zostać zaprezentowane podczas czerwcowych targów E3 w Los Angeles.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon