Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2018, 14:44

Prezentacja Cyberpunka 2077 na E3 niemal pewna. Zwiastun ma być "pełen śmierci"

Mike Pondsmith, twórca serii gier fabularnych Cyberpunk, na której podstawie powstaje nowe dzieło CD Projekt RED, Cyberpunk 2077, zapowiedział, że już wkrótce zobaczymy nowy zwiastun tego tytułu.

W styczniu donosiliśmy, że studio CD Projekt RED prawdopodobnie zacznie mocno promować swój najnowszy tytuł, Cyberpunk 2077, na targach E3 w Los Angeles. Wtedy informacje te nie były w stu procentach potwierdzone, wszystko jednak wskazuje na to, że okażą się prawdziwe. Parę dni temu dowiedzieliśmy się, że polski zespół dołączył do oficjalnej listy deweloperów, którzy wezmą udział w zaplanowanej na czerwiec imprezie. Z kolei teraz z Hiszpanii napłynęły do nas pierwsze wieści o zwiastunie, który ma tam zostać zaprezentowany – i to z bardzo wiarygodnego źródła, bo od samego Mike’a Pondsmitha.

  1. Kompendium wiedzy o grze Cyberpunk 2077
Prezentacja Cyberpunka 2077 na E3 niemal pewna. Zwiastun ma być

Miłośnikom gier fabularnych nazwisko Mike’a Pondsmitha jest z pewnością dobrze znane. Amerykański projektant wymyślił nie tylko uniwersum, w którym osadzone zostanie nadchodzące dzieło CD Projekt RED, ale też szereg innych tytułów – w tym cykl Mekton. Pracował także w branży interaktywnej rozrywki i nauczał projektowania gier na Instytucie Technologii w Redmond. Obecnie jest mocno zaangażowany w produkcję Cyberpunka 2077.

Pondsmith – autor serii gier fabularnych Cyberpunk, na których oparta jest nadchodząca produkcja CD Projekt RED – wystąpił ostatnio w filmiku, będącym częścią kampanii „El Futuro es One”, traktującej o przyszłości technologii. Wideo jest co prawda po hiszpańsku, ale dzięki YouTuberce z kanału Madqueen Show (której materiał na ten temat zobaczycie powyżej) otrzymaliśmy angielskie tłumaczenie. W trwającym kilka minut wywiadzie Pondsmith poruszył parę kwestii związanych z Cyberpunkiem 2077. Wyjawił m.in., że w świecie gry technologia będzie wykorzystywana przez biednych i poniżanych w walce z opresją wielkich korporacji, a także pochwalił pasję deweloperów. Przede wszystkim jednak wspomniał o nadchodzącym zwiastunie: „W trailerze zobaczycie, jak wiele jest tutaj śmierci. Odbicia w szybach i oknach, gazety porozrzucane za martwymi ciałami, tego typu rzeczy”.

Możemy więc chyba spokojnie założyć, że CD Projekt RED rzeczywiście szykuje coś specjalnego na zbliżające się targi E3. Oprócz zwiastuna polscy deweloperzy mają też podobno pokazać grywalną wczesną wersję gry, dostępną na zamkniętych pokazach. Chciałoby się powiedzieć: najwyższy czas, w końcu od oficjalnej zapowiedzi minęło już ponad pięć lat. Najważniejsze jednak, że Cyberpunk 2077 najwidoczniej żyje i ma się dobrze – co jest bardzo dobrą wiadomością, biorąc pod uwagę ubiegłoroczne niepokojące doniesienia na temat stanu produkcji oraz realiów pracy w CD Projekt RED. Czekamy z niecierpliwością!

Pierwszy zwiastun Cyberpunk 2077 był naprawdę świetny, ale z miłą chęcią zobaczymy coś kompletnie nowego. - Prezentacja Cyberpunka 2077 na E3 niemal pewna. Zwiastun ma być "pełen śmierci" - wiadomość - 2018-02-10
Pierwszy zwiastun Cyberpunk 2077 był naprawdę świetny, ale z miłą chęcią zobaczymy coś kompletnie nowego.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Cyberpunk 2077