Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2018, 16:54

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Mutant Year Zero - pierwszy fragment rozgrywki

Studio Bearded Ladies zaprezentowało zapowiedzianą w lutym grę Mutant Year Zero: Road to Eden, publikując ponad półgodzinny materiał wideo z rozgrywką.

Mutant Year Zero - pierwszy fragment rozgrywki - ilustracja #1
Mutant Year Zero: Road to Eden w skrócie:
  • gra strategiczna w stylu serii XCOM z elementami skradanki;
  • oparta na grze stołowej Mutant z 1984 roku;
  • ukaże się w tym roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.

W lutym studio Bearded Ladies zapowiedziało interesującą grę Mutant Year Zero: Road to Eden, będącą połączeniem turowej rozgrywki w stylu serii XCOM ze skradanką. Dziś możemy obejrzeć pierwszy fragment gameplayu z tej produkcji. Deweloperzy zaprezentowali i omówili wszystkie najważniejsze elementy zabawy, czyli eksplorację w czasie rzeczywistym, podczas której zbieramy rozmaite przedmioty i skradamy się, oraz walkę. Spokojne zwiedzanie lokacji nie trwa na nagraniu zbyt długo, gdyż szybko natrafiono na bazę wroga, gdzie stoczono pierwszy pojedynek. Przeciwnikiem twórców był stwór z gramofonem, potrafiący wzywać kolegów. Na szczęście udało się go szybko wyeliminować, wykorzystując m.in. mutację kaczora Duksa, który wzbił się w powietrze, co dało mu bonus do krytycznego trafienia. Z kolei ostatni strzał wykonany przez dzika Bormina był zbyt głośny i zwrócił uwagę jeszcze jednej jednostki znajdującej się nieopodal.

Oprócz właściwiej rozgrywki zaprezentowano też menu, w którym możemy zakupić nowe mutacje za punkty zdobyte podczas zabawy. Umiejętności te dzielą się na trzy grupy – główne, dodatkowe i pasywne. Dzięki nim możemy np. wykonywać super skok czy lepiej chować się za niewielkimi elementami otoczenia. Ponadto na nagraniu obejrzycie też Arkę, czyli bazę wypadową, gdzie ulepszymy broń i wymienimy znalezione artefakty na rozmaite bonusy.

Przypominamy, że Mutant Year Zero: Road to Eden jest oparte na grze stołowej Mutant z 1984 roku. Gracze trafią do postapokaliptycznego świata, w którym pokierują grupą mutantów starających się znaleźć mityczny Eden. Premiera produkcji ma się odbyć w tym roku. Tytuł ukaże się na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach. Według informacji widniejącej na Steamie sprzedawany będzie w polskiej wersji językowej (napisy).