Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2024, 14:34

Ważna aktualizacja Manor Lords wyszła z bety. Grzegorz Styczeń nie chciał dłużej zwlekać z wydaniem jej poza Steamem

Manor Lords otrzymało oficjalną aktualizację 0.7.972, która wprowadza sporo usprawnień oraz kilka nowości do polskiego city buildera - także w EGS i na GOG-u.

Źródło fot. Slavic Magic / Hooded Horse.
i

Duża aktualizacja Manor Lords jest już dostępna dla wszystkich graczy na PC. Patch 0.7.972 (łączący dwa uaktualnienia testowane do tej pory w ramach bety na Steamie) trafił oficjalnie do gry i można już go sprawdzić nie tylko na platformie Valve, ale także w Epic Games Store oraz na GOG.com.

Łatka zmierza też do Game Passa, aczkolwiek Grzegorz Styczeń doniósł, że tytuł wciąż czeka na uzyskanie certyfikatu od Microsoftu. Polak przyznał też, iż jest zestresowany tym wydaniem i być może powinien potestować nową aktualizację jeszcze przez tydzień. Niemniej nie chciał też, by użytkownicy EGS, GOG-a i GP musieli użerać się ze „starymi błędami”, które dawno naprawiono w wersji beta (via serwis X).

O nowościach dodanych w wersjach 0.7.960 i 0.7.965 rozpisywaliśmy się przy okazji debiutów ich wczesnych wersji. Oficjalny patch 0.7.972 wprowadza usprawnienia w handlu wewnętrznym, mechanikę żałoby (i wizualizację zwłok), jak również przywraca usunięty wcześniej podatek królewski (King’s Tax).

Twórca zwiększył też różnorodność w wielu aspektach gry – od walki i zbroi po żeński model dla władczyni przy zwiedzaniu osady (który to drobiazg mocno przypadł graczom do gustu). Do tego dochodzą pomniejsze usprawnienia, takie jak opcja zablokowania stawiania straganów, rezerwa materiałów budowlanych oraz poprawiona animacja spiżarni.

Pełną listę zmian znajdziecie w ogłoszeniu opublikowanym na Steamie.

Xbox Game Pass kupisz tutaj

  1. Manor Lords – recenzja gry we wczesnym dostępie. Nic dziwnego, że to najbardziej wyczekiwana gra na Steamie
  2. Manor Lords – poradnik do gry

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej