Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2024, 12:11

autor: Maciej Gaffke

„Myśleliście, że chodziło mi o mury w systemie oblężniczym?”. Gracze Manor Lords wysyłają Grzegorza Stycznia na zasłużony urlop

Grzegorz Styczeń, odpowiedzialny za świetnie przyjęte Manor Lords, nie porozumiał się z fanami swojej produkcji. Mimo niezgodności gracze nie gniewają się na twórcę, za to uparcie wysyłają go na wakacje.

Źródło fot. Slavic Magic.
i

Twórca Manor Lords nie zrozumiał się ze społecznością graczy w kwestii murów, które mają być częścią kolejnej aktualizacji gry. Fani nie obrazili się jednak na Grzegorza Stycznia, a troskliwie zasugerowali mu wzięcie zasłużonego urlopu.

Wszystko zaczęło się od głosowania, które przeprowadzono kilka dni temu na serwerze Manor Lords na Discordzie. Społeczność miała zdecydować, jaka funkcja zostanie wprowadzona do średniowiecznego hitu w pierwszej kolejności. Większość głosujących postawiła oczywiście na niefortunne „Town walls”, czyli miejskie mury.

Respondenci myśleli jednak, że chodzi o mury w systemie oblężniczym. Tymczasem autor, jak zaznaczył w odpowiedzi na subreddicie produkcji, pragnął wprowadzić narzędzie do budowania drewnianych ogrodzeń miejskich.

Chwila, myśleliście, że chodziło mi o mury w systemie oblężniczym? [...] Chciałem tylko wprowadzić narzędzie do tworzenia drewnianych murów miejskich, ponieważ używacie planera zamków do murowania swoich miast, co powoduje glitch – napisał Styczeń.

W dalszej części swojego wpisu założyciel studia Slavic Magic zaproponował rozwiązanie nieporozumienia – mógłby skupić się na opracowaniu odpowiednich kamiennych murów, ale oznaczałoby to przesunięcie patcha o miesiąc lub dwa. Twórca obawia się, że wielbiciele nie mieliby tyle cierpliwości, aby wytrzymać tak długi czas oczekiwania.

Zmartwienia Stycznia okazały się niesłuszne. Komentujący jego wpis dali mu „wolną rękę” w działaniu. Jeden z nich z chęcią wysłałby go nawet na urlop, co poprało kilkuset innych użytkowników serwisu Reddit. Twórca nie skomentował jednak tej sugestii.

Grzegorz, tak szczerze, jestem za tym, abyś wziął urlop i zadbał o siebie.

  1. Manor Lords – karta gry na Steamie

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej