Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2024, 16:22

Druga aktualizacja do Manor Lords jest już dostępna. Polska strategia otrzymała eksperymentalną funkcję i znaczące zmiany w balansie

Strategia Manor Lords otrzymała właśnie drugą aktualizację w wersji beta. Patch skupia się głównie na balansie rozgrywki i poprawie błędów.

Źródło fot. Slavic Magic
i

Studio Slavic Games opublikowało drugą aktualizację do uwielbianego Manor Lords. Podobnie jak poprzednia, łatka ta dostępna jest tylko w wersji beta, a wypróbować może ją każdy chętny gracz. Pamiętajcie tylko, aby na wszelki wypadek zrobić kopię zapasową Waszych zapisów. Proces uzyskania dostępu do nowej wersji pozostał bez zmian.

Manor Lords – nowości i zmiany w drugiej aktualizacji

Tym razem Grzegorz Styczeń skupił się na głównie na balansie rozgrywki i naprawie błędów. Wśród zmian znajdziemy:

  1. możliwość zatrudnienia 6 oddziałów milicji, nawet jeśli posiadamy już świtę i najemników (twórca zaznaczył, że w przyszłości limit będzie zależny od rangi Lorda);
  2. ograniczenie „perku” Owczarnia, który nie powoduje już pojawiania się owiec w sposób wykładniczy;
  3. dokładniejsze nakładki i przewidywania dotyczące plonów;
  4. lepiej zoptymalizowane zachowanie wołów i robotników;
  5. wiele poprawek handlu, np. piesi handlarze mogą teraz przenosić 5 przedmiotów podczas jednej podróży;
  6. złagodzone królewskie podatki i koszty szlaków handlowych wprowadzonych w 960 roku;
  7. naprawiony problem z najemnikami przybywającymi z „Loserville”;
  8. poprawioną dystrybucję faktorii.

Ponadto twórca dodał nową eksperymentalną funkcję – przełącznik „zezwól na stawianie straganów”. Z jego pomocą uniemożliwiamy / zezwalamy mieszkańcom na – kto by się spodziewał – ustawianie straganów. Oprócz tego od teraz można ustalić rezerwę materiałów konstrukcyjnych w budynkach wykorzystujących deski. W ten sposób np. warsztat stolarski nie pobierze surowców potrzebnych do postawienia nowego budynku.

  1. Manor Lords – recenzja gry we wczesnym dostępie. Nic dziwnego, że to najbardziej wyczekiwana gra na Steamie
  2. Manor Lords – poradnik do gry

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej