Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2010, 08:57

autor: Rock Alone

Warhammer 40,000: Space Marine z Games for Windows Live

Studio Relic w przypadku strzelaniny Warhammer 40,000 Space Marine dla komputerów PC, skorzysta prawdopodobnie ze wsparcia Games for Windows Live. Nie jest to jakaś specjalna niespodzianka, gdyż deweloper wybrał tę platformę także dla Dawn of War II, mimo że pozostałe produkcje THQ (wydawcy gier Relica) korzystały ze wsparcia Steamworks.

Studio Relic w przypadku strzelaniny Warhammer 40,000 Space Marine dla komputerów PC, skorzysta ze wsparcia Games for Windows Live. Nie jest to jakaś specjalna niespodzianka, gdyż deweloper wybrał tę platformę także dla Dawn of War II, mimo że pozostałe produkcje THQ (wydawcy gier Relica) korzystały ze wsparcia Steamworks.

Wiadomość nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona. Jak w wywiadzie dla shacknews.com stwierdził producent Space Marine – Andy Lang, decyzja w tej sprawie została już podjęta, ale w tej chwili firma nie wypowiada się na ten temat. Jednak o wyborze platformy Microsoftu może świadczyć logo Games for Windows Live, które wyświetliło się podczas oficjalnej prezentacji gry zorganizowanej przez dewelopera – Relic Entertainment,w siedzibie firmy w Vancouver.

Warhammer 40,000: Space Marine z Games for Windows Live - ilustracja #1

Z punktu widzenia gracza wybór wsparcia dla Warhammer 40,000 Space Marine nie ma wielkiego znaczenia, chyba że ktoś preferuje zbieranie osiągnięć na jednej z dwóch popularnych platform (Steam, albo Windows/Xbox Live). Chociaż akurat gracze, którzy wybierają do gier starego poczciwego blaszaka, nie mają w tym kierunku specjalnie wielkich zapędów. Wygląda więc na to, że wsparcie Games for Windows Live będzie dla pecetowców raczej czystą kosmetyką.

Wszystkim, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z prezentowanym tytułem polecam film z targów E3, który bardzo ładnie oddaje brutalną rozrywkę, jakiej będziemy się mogli oddać po tym, gdy gra trafi już do sklepów. Nastąpi to prawdopodobnie gdzieś w 2011 roku, chociaż nie podano jeszcze bardziej precyzyjnej daty premiery.