Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2017, 11:25

autor: MiqT

Wargaming wprowadza pierwszy polski czołg do World of Tanks

Po niemal siedmiu latach europejska społeczność doczeka się pierwszego polskiego czołgu w grze World of Tanks. Będzie to Pz.Kpfw. V Panther Ausf. G, nazwany przez żołnierzy „Pudlem”.

Panther Ausf. G „Pudel”. - Wargaming wprowadza pierwszy polski czołg do World of Tanks - wiadomość - 2017-06-21
Panther Ausf. G „Pudel”.

„Pudel” był jednym z dwóch pojazdów typu Panther, które zostały zdobyte przez Polaków podczas powstania warszawskiego. Powstańcy przemalowali czołg w narodowe barwy, które są także elementem pojazdu w grze. Sama maszyna brała udział w wielu walkach ulicznych. W World of Tanks „Pudel” będzie pierwszym pojazdem Premium nacji polskiej i zostanie zakwalifikowany jako czołg średni szóstego poziomu. Maszyna ta będzie posiadać 840 punktów życia, a zamontowany w niej silnik o mocy 700 KM pozwoli rozwinąć prędkość maksymalną do przodu 55 km/h oraz 20 km/h na biegu wstecznym. Głównym uzbrojeniem polskiej Pantery będzie armata 7,5 cm Kw.K. 42 L/70 zadająca 135 uszkodzeń na penetracji 150 mm. Jeżeli taka wartość przebicia Wam nie wystarczy, zawsze możecie posiłkować się amunicją Premium, która podnosi wartość tego parametru do 194 mm. Dorzucając do tego pancerz o grubości około 100 mm z przodu wieży i 85 mm na kadłubie, dostajemy przyjemny czołg średni, który może bez problemów poradzić sobie z pojazdami tego samego poziomu i niższego.

Statystyki pojazdu (w języku rosyjskim). Dane w języku polskim możecie zobaczyć w odnośniku pod tekstem. - Wargaming wprowadza pierwszy polski czołg do World of Tanks - wiadomość - 2017-06-21
Statystyki pojazdu (w języku rosyjskim). Dane w języku polskim możecie zobaczyć w odnośniku pod tekstem.

Najważniejszą informacją jest to, że pojawienie się pierwszego polskiego czołgu zwiastuje nadciągnięcie całego biało-czerwonego drzewka. Jest to o tyle ciekawa sytuacja, że niedawno jeszcze deweloperzy mieli spory problem ze skompletowaniem pojazdów ósmego poziomu i wyżej. Nagle jednak okazuje się, że Polska posiada wystarczającą liczbę czołgów, z których można stworzyć pełne drzewo technologiczne. Informacje te potwierdza, w specjalnym wywiadzie, Anton Pankov – specjalista ds. społeczności w grze World of Tanks. Z rozmowy wynika, że sama maszyna Pz.Kpfw. V Panther Ausf. G trafi na serwery publiczne jeszcze przed końcem tego lata. Oczywiście będzie ją można nabyć tylko i wyłącznie w sklepie Premium, prawdopodobnie w kilku możliwych zestawach, wliczając w to sam pojazd z miejscem w garażu. Pankov nie wyjawił, ile będzie kosztować czołg, ale zaznaczył, że wraz z „Pudlem” do gry trafią też polska flaga, narodowe emblematy, osobne odznaki biegłości na lufach oraz portrety polskich załogantów.

Polskie odznaki biegłości. - Wargaming wprowadza pierwszy polski czołg do World of Tanks - wiadomość - 2017-06-21
Polskie odznaki biegłości.
Portrety polskich czołgistów i czołgistek. - Wargaming wprowadza pierwszy polski czołg do World of Tanks - wiadomość - 2017-06-21
Portrety polskich czołgistów i czołgistek.

Oprócz Pantery, twórcy pracują także nad wspomnianym polskim drzewkiem technologicznym. Wypuszczenie czołgu Premium jest jasnym sygnałem, że pojawienie się całej nacji to tylko kwestia czasu. Obecnie Wargaming.net jest na etapie zatwierdzania kandydatów oraz zbierania historycznych danych i informacji na ich temat. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prawdopodobnie jeszcze w tym roku gracze będą cieszyć się biało-czerwoną nacją w grze World of Tanks.