Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2017, 10:56

autor: Góral

Call of Duty: WWII - swastyki tylko w kampanii fabularnej

Studio Sledgehammer Games postanowiło bardzo rozdzielić kampanię fabularną od multiplayera gry Call of Duty: WWII. W związku z tym druga z opcji nie będzie oddawać w pełni realiów II wojny światowej i w trybach wieloosobowych nie ujrzymy np. swastyk.

Multiplayer Call of Duty: WWII nie będzie się kurczowo trzymał realiów historycznych. - Call of Duty: WWII - swastyki tylko w kampanii fabularnej - wiadomość - 2017-06-20
Multiplayer Call of Duty: WWII nie będzie się kurczowo trzymał realiów historycznych.

Studio Sledgehammer Games odniosło się do kwestii nazistów i obecności swastyk w nadchodzącym Call of Duty: WWII. W rozmowie z dziennikarzem serwisu Eurogamer wyjaśniono, że deweloper postanowił mocno rozdzielić kampanię fabularną od multiplayera.

„Kampania w tej grze polega na zapewnieniu wysokiej jakości rozgrywki, z jednoczesnym uszanowaniem największego konfliktu w historii i ludzi, którzy się poświęcili (…) Multiplayer skupia się na połączeniu społeczności, która lubi grać w Call of Duty. Jest szybszy. Jest w nim brutalność II wojny światowej, co odróżnia go od tego, co proponowaliśmy w swoich ostatnich grach, jednakże pozwoliliśmy sobie na wprowadzenie kilku tzw. „kreatywnych innowacji”, które przypadną do gustu fanom potyczek wieloosobowych.” – stwierdził Michael Condrey, jeden ze współzałożycieli studia Sledgehammer Games.

W związku z tym w trzymającej się realiów historycznych kampanii zobaczymy np. swastyki, ale już w trybach wieloosobowych nie. Dodatkowo w multiplayerze, po stronie Państw Osi, pojawią się żołnierze o innym niż biały kolorze skóry, choć deweloperzy zdają sobie sprawę, że nie jest to do końca zgodne z prawdą. W rozgrywce wieloosobowej gracze wcielają się bowiem w awatary, w kogo tylko chcą i bawią się po prostu w strzelance opartej na tematyce II wojny światowej.

Ponadto zdradzono, że w kampanii fabularnej wcielimy się tylko w Aliantów – Ronalda „Reda” Danielsa i Roberta Zussmana, choć pojawią się dodatkowe grywalne postacie. Jedną z nich będzie Rousseau – przywódczyni francuskiego ruchu oporu. Potwierdzono też, że podczas zabawy trafimy m.in. do Francji, Belgii oraz Niemiec.

Premiera Call of Duty: WWII odbędzie się 3 listopada bieżącego roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach.