Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2020, 20:06

autor: Froozyy

W te gry Ubisoftu z PS4 nie zagramy na PS5. Assassin's Creed na liście [Aktualizacja]

Dzisiaj udostępniono listę gier Ubisoftu z PlayStation 4, które nie będą kompatybilne z PlayStation 5. Wszystko wskazuje na to, że na nowej konsoli Sony możemy mieć problemy z odpaleniem np. Assassin’s Creed: Syndicate.

Aktualizacja

Ubisoft usunął listę gier na PlayStation 4 niekompatybilnych z PS5 tłumacząc, że znalazły się na niej nieprawidłowości:

Zdjęliśmy na ten moment artykuł z UbiConnect oraz post na forum, dotyczący kompatybilności wstecznej. Mogły znaleźć się tam nieścisłości w kwestii tego, jakie tytuły Ubisoftu będą grywalne na PS5.

Oryginalna wiadomość

Ubisoft przedstawił dzisiaj dodatkowe informacje dotyczące swoich gier, które doczekają się (lub też nie) ulepszenia do wersji na konsole nowej generacji, wstecznej kompatybilności, a także rozgrywki międzyplatformowej i korzystania z zapisów na różnych urządzeniach. Graczy na pewno najbardziej zainteresuje fragment, w którym firma wypisała produkcje z PlayStation 4, które nie będą kompatybilne z PlayStation 5.

Oficjalna wiadomość Ubisoftu dotycząca wstecznej kompatybilności. - W te gry Ubisoftu z PS4 nie zagramy na PS5. Assassin's Creed na liście [Aktualizacja] - wiadomość - 2020-10-31
Oficjalna wiadomość Ubisoftu dotycząca wstecznej kompatybilności.

Wśród wymienionych tytułów znalazły się: Assassin’s Creed: Syndicate, trzy części Assassin’s Creed Chronicles (India, China oraz Russia), Risk, Star Trek: Bridge Crew, Werewolves Within oraz Space Junkies. Co ciekawe, edycje tych produkcji przeznaczone na konsole Xbox One bezproblemowo uruchomimy na Xboksach Series X/S dzięki wstecznej kompatybilności.

Warto jednak wiedzieć, że na razie w PlayStation Store przy tych grach widnieje informacja, iż uruchamiając je na PS5, gracze powinni spodziewać się błędów i nieoczekiwanych działań. Sugeruje to więc, że w jakiś sposób będziemy je mogli odpalić, chociaż z samą optymalizacją może być kiepsko.

Informacja z PS Store. - W te gry Ubisoftu z PS4 nie zagramy na PS5. Assassin's Creed na liście [Aktualizacja] - wiadomość - 2020-10-31
Informacja z PS Store.

Na początku października tego roku Sony ujawniło listę gier z PlayStation 4, które nie będą działać na PlayStation 5. Według podanych wtedy informacji tylko dziesięć tytułów miało borykać się z problemami. Wszystko wskazuje jednak na to, że lista ta może być nieco dłuższa. Mimo że wiadomość o grach Ubisoftu pochodzi z oficjalnego źródła, to warto poczekać również na stanowisko Sony, które być może bardziej rozjaśni tę sprawę.