Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2020, 18:05

autor: Dameredet

Pre-order WoW: Shadowlands - liczba zamówień bije poprzednie dodatki

Pomimo przesunięcia premiery Shadowlands jest największym hitem sprzedażowym pre-orderów Blizzarda. Ostatni raport finansowy pokazuje, że po prawie dwóch dekadach World of Warcraft dalej ma się dobrze.

Blizzard ma powody do radości. Ostatnie problemy z produkcją najnowszego dodatku do World of Warcraft nie miały negatywnego wpływu na wyniki finansowe. Co więcej, liczba pre-orderów na Shadowlands bije poprzednie rozszerzenia.

Na zorganizowanym niedawno spotkaniu poświęconym finansom firmy Robert Kotick, dyrektor generalny Activision Blizzard, obwieścił, że jeszcze nigdy nie otrzymali tylu zamówień na nadchodzący dodatek. Nie podano jednak konkretnych danych. Jak zauważył serwis ScreenRant, rozszerzeniu nie zaszkodziło nawet miesięczne przesunięcie premiery i związana z nim możliwość otrzymania zwrotu pieniędzy. Co więcej, ilość subskrybentów ogromnego MMO uległa podwojeniu od czasu premiery World of Warcraft Classic.

Świetne wyniki finansowe Blizzarda raczej nie skłonią firmy do porzucenia MMO. Zresztą, jak pokazuje lista gier z gatunku, które zapowiedziano na 2020 rok, nie jest to umierający segment rynku.

W dodatek zagramy 23 listopada. Oczywiście o ile nie nastąpi nowe opóźnienie.