Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2019, 15:41

autor: Entelarmer

W Doom Eternal zagramy na PGA 2019

Firma Cenega pozwoli nam zagrać w wersję demo gry Doom Eternal na targach Poznań Game Arena 2019. Uczestnicy imprezy będą mogli sprawdzić tytuł na specjalnym stanowisku, co powinno osłodzić im opóźnioną premierę produkcji.

Przedpremierowy Doom Eternal na krótko zawita do Polski. - W Doom Eternal zagramy na PGA 2019 - wiadomość - 2019-10-10
Przedpremierowy Doom Eternal na krótko zawita do Polski.

Niedawne przesunięcie premiery gry Doom Eternal z listopada na 2020 rok było rozczarowaniem dla graczy. Bez wątpienia wielu szykowało się już na zmierzenie się z kolejną armią demonów w przyszłym miesiącu. Pewnym pocieszeniem może być dla fanów informacja przekazana przez Cenegę. Polski wydawca zapowiedział możliwość zagrania w nowego Dooma w trakcie targów Poznań Game Arena 2019, rozpoczynających się 18 października. Uczestnicy imprezy będą mogli sprawdzić produkcję w specjalnej strefie w hali nr 5 na stoisku 21, przygotowanej we współpracy z Bethesdą oraz Asusem. Tam znajdą kilkanaście stanowisk z grą, pozwalających na zapoznanie się z fragmentem kampanii fabularnej.

Doom Eternal miał zadebiutować 22 listopada na komputerach osobistych oraz konsolach obecnej generacji. Niestety, studio id Software zdecydowało się znacznie opóźnić premierę. Przyczyną miała być – jak zwykle – chęć dopracowania produkcji, by spełniła oczekiwania graczy, rozpieszczonych Doomem z 2016 roku. Tytuł zebrał bardzo ciepłe recenzje i zyskał sobie uznanie graczy, którzy zresztą z miejsca zaczęli domagać się kontynuacji. Łatwo więc zrozumieć, dlaczego amerykański zespół chce dopiąć wszystko na ostatni guzik, zwłaszcza mając w pamięci niezbyt entuzjastyczne przyjęcie wyczekiwanego spin-offa innej strzelankowej serii wydanego przez Bethesdę.

Ostatnia odsłona Dooma wysoko postawiła poprzeczkę twórcom. - W Doom Eternal zagramy na PGA 2019 - wiadomość - 2019-10-10
Ostatnia odsłona Dooma wysoko postawiła poprzeczkę twórcom.

Tegoroczna edycja Poznań Game Arena będzie obfitować także w inne atrakcje. Oprócz Dooma Eternal na targach zobaczymy choćby polską wersję Cyberpunka 2077 w ramach prezentacji studia CD Projekt RED, a w trakcie wydarzenia poznamy zwycięzców nagród CEEGA dla najlepszych twórców niezależnych z Europy Środkowej i Wschodniej. Do tego, jak zawsze, dojdzie możliwość zagrania w rozmaite produkcje, konkursy, turnieje etc. Targi rozpoczną się w piątek 18 października i potrwają do końca przyszłego weekendu. Dłużej poczekamy na nowego Dooma, który ukaże się 20 marca 2020 roku na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Switchu.