Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2021, 21:45

autor: Maycuzai

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 prawie zostało skasowane

Prezes Paradox Interactive wypowiedział się na temat plotek o skasowaniu Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Rzucił również nieco światła na nowe studio odpowiedzialne za grę.

W marcu 2019 roku zapowiedziana została kontynuacja kultowego Vampire: The Masquerade – Bloodlines. Od tego czasu Hardsuit Labs (studio pierwotnie odpowiedzialne za tytuł) zmagało się z wieloma problemami, co wraz z przeciągającą się premierą gry ostatecznie poskutkowało oddaleniem deweloperów od produkcji Bloodlines 2. Po dziś dzień nie znamy nazwy studia, które przejęło schedę po Hardsuit Labs, choć według wydawcy (Paradox Interactive) sequel wciąż powstaje. Jak się jednak okazuje, niewiele zabrakło do jego zupełnego anulowania.

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 prawie zostało skasowane - ilustracja #1
Miejmy nadzieję, że Bloodlines 2 nie podzieli losu obiecującego mrocznego MMO World of Darkness.

Prezes Paradoxu, Fredrik Wester, w wywiadzie ze szwedzkim serwisem Nyhetsbyran Direkt przyznał, że w momencie przekazywania produkcji VtMB2 w ręce innego dewelopera wydawca był już gotowy do skasowania gry. Jednak nim to nastąpiło, firmie zaprezentowano „nowy kierunek”, w którym mogłyby zostać skierowane prace nad Bloodlines 2. Ten okazał się być na tyle przekonujący, że Paradox zgodził się kontynuować projekt.

Wspomniany „nowy kierunek” na ten moment pozostaje owiany tajemnicą, tak samo jak data premiery Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Prezes Paradoxu zapewnia jednak, że deweloperzy obecnie pracujący nad kontynuacją mają mocną reputację wśród graczy i w przeszłości wydali już niejedną grę. Według wcześniejszych zapowiedzi, Bloodlines 2 ma ukazać się na PC-tach, Xboxie Series X/S, PS5, Xboxie One oraz PS4.

Fanów Świata Mroku spragnionych nowych gier wideo może zainteresować znajdująca się we wczesnym dostępie produkcja battle royale Vampire: The Masquerade – Bloodhunt.