Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2021, 09:02

Ricochet Anti-Cheat wyciekł do sieci; twórcy cheatów do Call of Duty już go analizują

Walka twórców Call of Duty z cheaterami właśnie stała się jeszcze trudniejsza. Nowa wersja anti-cheata dostała się bowiem w ręce oszustów.

W SKRÓCIE:
  • Kod nowego systemu antycheaterskiego do Call of Duty: Warzone wyciekł do sieci.
  • Twórcy cheatów rozpoczęli jego analizę.
  • Pozwoli im to tworzyć udoskonalone oprogramowanie dla oszustów.

Dwa dni temu twórcy Call of Duty zdecydowali się wypowiedzieć otwartą wojnę cheaterom. W komunikacie opublikowanym na Twitterze zapowiedzieli, że działalność oszustów w grach nie będzie tolerowana. Niedługo później ujawniono, że do Call of Duty: Warzone, a w przyszłości również do Vanguard, trafi nowy system antycheaterski o nazwie Ricochet.

Wiadomość o wprowadzeniu do gry nowego i wysoce zaawansowanego narzędzia na pewno zadowoliła fanów, którzy od dawna męczyli się z oszustami w Call of Duty. Niestety bardzo możliwe, że walka z cheaterami została przegrana, jeszcze zanim się na dobre zaczęła. Kod systemu Ricochet wyciekł bowiem do sieci.

Ricochet Anti-Cheat wyciekł do sieci; twórcy cheatów do Call of Duty już go analizują - ilustracja #1
Źródło: Twitter

Do narzędzia od razu dorwali się twórcy płatnych cheatów, którzy rozpoczęli tworzenie nowych wersji swoich produktów. Dzięki dostępowi do kodu Ricochet obejście nowych zabezpieczeń będzie dla nich znacznie prostsze. Call of Duty najprawdopodobniej nadal pełne więc będzie oszustów psujących zabawę innym graczom.

Zdarzenie to jest dotkliwym ciosem dla twórców wspomnianego systemu antycheaterskiego. Z zapowiedzi wynikało bowiem, że jest to bardzo zaawansowane narzędzie, które rzeczywiście miało szansę uprzykrzyć życie oszustom. Ricochet monitorowałby bowiem aktywność na komputerze użytkownika i wykrywał działalność wszelkich aplikacji, które wchodzą w interakcję z grą Activision. Ponadto system korzystałby z uczenia maszynowego.