Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2021, 09:48

autor: mokosh

W Dying Light 2 będzie można przerobić opuszczony budynek na farmę dyń

Twórca gry Dying Light 2 podzielił się szczegółami na temat obecnych w grze opuszczonych struktur, które po odnowieniu mogą pełnić wiele funkcji – np. farmy dyń czy ośrodka treningowego.

W najnowszym odcinku Dying 2 Know MORE twórca Dying Light 2 opowiedział o jednym z elementów systemu City Alignment, a dokładniej o opuszczonych strukturach. Są to budynki, które gracze będą mogli odnawiać, nadając im nowe funkcje i tym samym wpływając na kształt świata w grze. Poza tym dowiedzieliśmy się o nowych wyzwaniach, zarówno w kontekście walki, jak i systemu poruszania się.

Jak tłumaczy Tymon Smektała, na początku gry na terenie opuszczonych struktur znajdziemy co najwyżej trochę przydatnych przedmiotów. Z upływem czasu takie budynki będzie można przypisać do jednej z frakcji, dzięki czemu zyskają „drugie życie”. Funkcji, jakie będzie mogła pełnić odnowiona struktura, ma być wiele – począwszy od piekarni, przez szkołę, obiekt treningowy, a kończąc na farmie dyń.

Co więcej, w odnowionych budynkach będzie można znaleźć unikatowe przedmioty oraz spotkać nowych NPC, którzy zlecą nam zadania poboczne oraz wyzwania. Te ostatnie mają dotyczyć walki oraz mechaniki przemieszczania się bazującej na parkourze. Wyzwania bojowe będą wymagać od gracza radzenia sobie w ekstremalnych sytuacjach, z kolei te drugie mogą być zarówno wyścigami do celu, jak i „kurierskimi”. Jeśli jesteście fanami gier platformowych w stylu Mario, zadania parkourowe będą dla Was szczególnie interesujące.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że pierwsza część Dying Light otrzyma next-genową aktualizację. Taka informacja pojawiła się na Twitterze. Na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać.

W Dying Light 2 będzie można przerobić opuszczony budynek na farmę dyń - ilustracja #1
Tweet o aktualizacji Dying Light, źródło: twitter.com/DyingLightGame

Premiera Dying Light 2: Stay Human odbędzie się 4 lutego 2022 roku. Gra pojawi się na konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch oraz PC.