Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2021, 09:50

Dragon Age 4 nie trafi na PlayStation 4 i Xbox One

Z CV byłego pracownika studia BioWare dowiedzieliśmy się, że Dragon Age 4 powstaje tylko z myślą o pecetach oraz konsolach nowej generacji.

Dowiedzieliśmy się, że Dragon Age IV powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, Xboksie Series X/S i PlayStation 5. Tym samym twórcy nie mają w planach wersji na konsole poprzedniej generacji, czyli Xboksa One i PlayStation 4. To dobra nowina, gdyż takie podejście pozwoli studiu BioWare nie przejmować się ograniczeniami starych sprzętów.

Te informacje poznaliśmy dzięki profilowi projektanta Daniela Nordlandera w serwisie LinkedIn. Deweloper pracował w studiu BioWare w latach 2017-2020, gdzie zajmował się m.in. nową odsłoną cyklu Dragon Age. Na stronie wymienił jako platformy sprzętowe tej gry wyłącznie PC, Xboksa Series X/S i PS5. Ten krótki wpis sam w sobie mógłby nie wystarczyć, aby nas przekonać, ale potwierdzenie tych doniesień od sprawdzonych źródeł uzyskał dziennikarz Jeff Grubb z serwisu VentureBeat.

Fakt, że następna część serii ominie stare konsole nie powinien być specjalnym zaskoczeniem, ale duzi wydawcy niechętnie porzucają rzesze graczy wciąż posiadających konsole poprzedniej generacji. Tegoroczne duże premiery, takie jak Battlefield 2042 czy Call of Duty Vanguard, ukażą się także na PS4 i Xboksie One, więc dobrze, że w przypadku następnego Dragon Age będzie inaczej.

Informacje z profilu dewelopera mogą sugerować, że kolejna odsłona serii od początku projektowana była jako tytuł nowej generacji. Mamy nadzieję, że będzie to oznaczać duży skok jakościowy w porównaniu z Dragon Age: Inquisition.

Niestety na następną część cyklu przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać. W grudniu miną trzy lata, od kiedy zobaczyliśmy pierwszy teaser gry. Mimo to projekt wciąż jest na relatywnie wczesnym etapie produkcji. Z ostatnich przecieków wynika, że studio BioWare planuje wypuszczenie Dragon Age 4 dopiero w 2023 roku. Przy takiej dacie premiery tworzenie wydań na PS4 i Xboksa One naprawdę nie miałoby żadnego sensu.

  1. Oficjalna strona serii Dragon Age