Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2021, 09:23

Valheim - armia wikingów liczy już 7 mln graczy

Twórcy Valheim pochwalili się kolejnym osiągnięciem. Sprzedaż gry w Steam Early Access przekroczyła 7 mln egzemplarzy.

Valheim nie przestaje zadziwiać. Studio Iron Gate pochwaliło się, że sprzedaż gry przekroczyła 7 mln egzemplarzy gry. Ten imponujący wynik udało się uzyskać w niecałe trzy miesiące od premiery, gdyż produkcja zadebiutowała we wczesnym dostępie na początku lutego.

Skala sukcesu zaskoczyła twórców. Zainteresowanie grą jest ogromne, co dobrze oddaje fakt, że oficjalny Discord Valheim ma już ponad 185 tysięcy członków, podczas gdy przed premierą było to raptem 5 tys. Aby sprostać oczekiwaniom graczy, konieczne jest powiększenie zespołu o nowych deweloperów. Iron Gate otrzymało wiele CV i są w trakcie ich analizowania, a pierwsze angaże powinny nastąpić już wkrótce.

Obecnie studio pracuje nad aktualizacją z nową zawartością, która m.in. rozszerzy listę komponentów, co pozwoli tworzyć bardziej skomplikowane konstrukcje. W dalszych planach są m.in. dodatkowe lokacje i bossowie.

Przypomnijmy, że Valheim zadebiutowało 2 lutego tego roku. Gra dostępna jest wyłącznie na PC. Niecałe dwa tygodnie po premierze sprzedaż przekroczyła 2 mln egzemplarzy. Cztery dni później były to już trzy miliony, a 24 lutego ogłoszono osiągnięcie progu 4 mln. Na początku marca pochwalono się 5 mln, a miesiąc temu - 6 milionami.

Od premiery gra przez dwa miesiące nie schodziła z pierwszego miejsca listy bestsellerów Steam. Jest to tym bardziej imponujące, że te zestawienia są tworzone według przychodów, a Valheim ma relatywnie niską cenę – 71,99 zł. Gra została zrzucona z tronu dopiero przez Outriders, ale nadal pozostaje w pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających tytułów w serwisie studia Valve.

  1. Valheim – strona oficjalna
  2. Valheim to jeden z najlepszych survivali, w jaki kiedykolwiek grałem!
  3. Valheim - poradnik do gry