Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2021, 10:29

45 minut z Returnal - zobacz nowy gameplay

W sieci pojawił się ciekawy gameplay z gry Returnal, czyli exclusive’a na PS5 od studia Housemarque. Oferuje on zapis rozgrywki z 45 pierwszych minut kampanii.

RETURNAL W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Housemarque
  2. Wydawca: Sony Interactive Entertainment
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platforma: PS5
  5. Data premiery: 30 kwietnia 2021 r.

Już tylko trochę ponad tydzień dzieli nas od premiery Returnal, czyli nowej strzelanki studia Housemarque. Oczekiwanie na debiut gry umilić może nowy obszerny gameplay z projektu, opublikowany przez kanał GrizGaming.

Materiał stanowi zapis rozgrywki z 45 pierwszych minut kampanii. Całość daje dobre pojęcie o tym, co zaoferuje ta gra. Możemy zobaczyć m.in. scenki przerywnikowe, eksplorację oraz przede wszystkim walkę. Filmik pokazuje także sporą różnorodność uzbrojenia i typów wrogów. Szkoda tylko, że twórca gameplaya ani razu nie zginął podczas zabawy, gdyż śmierć postaci ma być integralnym elementem rozgrywki, a po każdym zgonie świat będzie ulegał zmianom. Na szczęście, jak ten aspekt zabawy wygląda w akcji możecie zobaczyć oglądając analogiczny film serwisu IGN.

Przypomnijmy, że Returnal zmierza wyłącznie na konsolę PlayStation 5. Gra ukaże się 30 kwietnia tego roku. Produkcja zaoferuje pełną polską wersję językową.

Na premierę gry czekamy z niecierpliwością, gdyż to jeden z pierwszych dużych exclusive’ów na PS5. Najnowsza konsola firmy Sony otrzymała już wiele godnych uwagi pozycji, ale zdecydowana większość z nich dostępna jest również na starszą generację. Returnal zapowiada się na pokaz next-genowych możliwości, gdyż pozwoli na zabawę w 4K i w 60 klatkach na sekundę z włączonym ray tracingiem.

Do tej pory jedynym dużym exclusive’em na PlayStation 5 pozostaje Demon's Souls. Do tego dochodzi jeszcze kilka mniejszych pozycji, pokroju Destruction AllStars oraz Astro's Playroom, ale są to dosyć skromne produkcje, które nie należą do kategorii tytułów mogących przekonać kogoś do zakupu nowej platformy. Od debiutu PS5 na rynku minęło już prawie pół roku, więc najwyższy czas, abyśmy zaczęli otrzymywać pozycje zaprojektowane specjalnie z myślą o next-genie Sony.

  1. Strona internetowa Returnal
  2. Strona internetowa Housemarque