Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5
Okładka Destruction AllStars (PS5)
OkładkaDestruction AllStars (PS5)

Destruction AllStars PS5

Destruction AllStars to futurystyczna gra akcji z samochodami w roli głównej. W czasie zabawy gracz bierze udział w ekstremalnych zawodach, których celem jest zniszczenie pojazdów należących do przeciwników.

Akcji | TPP | samochodowe | sieciowe | tytuły ekskluzywne PlayStation | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Destruction AllStars Premiera PS5

2lutego2021

PSN

2lutego2021

producent: Lucid Games wydawca: Lucid Games Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Destruction AllStars

Gran Turismo 7

Rollerdrome

Rocket League

Destruction AllStars jest futurystyczną samochodówką swoimi założeniami przypominającą klasyczną grę Destruction Derby, jak również nowsze produkcje, takie jak Rocket League czy OnRush. Gracz wciela się w uczestnika ekstremalnych zawodów sportowych, w których zamiast ścigania się z innymi kierowcami walczy się z nimi na arenach i dąży do niszczenia prowadzonych przez nich pojazdów. Za opracowanie tytułu odpowiada studio Lucid Games mające w swoim portfolio takie pozycje, jak Switchblade i Geometry Wars 3.

Mechanika

W Destruction AllStars wcielamy się w jednego z szesnastu gwiazdorów brutalnego sportu samochodowego. Dostępni bohaterowie różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale również umiejętnościami i unikalnymi pojazdami. Gra oferuje ponadto możliwość modyfikowania wyglądu herosów dzięki przedmiotom kosmetycznym, które zdobywa się w formie nagród lub kupuje za specjalne kredyty.

Zmagania w Destruction AllStars rozpoczynamy zawsze przemieszczając się o własnych siłach, ale o wiele więcej możemy zdziałać, zasiadając za kierownicą jednego z kilkudziesięciu dostępnych pojazdów. Możemy wybierać pomiędzy standardowymi maszynami, które pojawiają się na arenie, oraz opcją przyzwania specjalnego pojazdu dla danego bohatera. Maszyny różnią się między sobą m.in. osiągami, zwrotnością czy wytrzymałością. W momencie zniszczenia prowadzonego auta możemy zginąć lub przetrwać i wyruszyć na poszukiwania innego wehikułu. W grze jest też opcja przeskoczenia do innego auta i wyrzucenia z niego kierowcy, by samemu zasiąść za kierownicą - odbywa się to na zasadzie prostej minigry.

Walki prowadzone są na wielkich arenach, na których regularnie zderzamy się z rywalami i staramy się realizować cele stawaiany przez dany mecz - mogą one dotyczyć np. gromadzenia punktów czy zbierania znajdziek. Na przebieg meczu istotny wpływ mogą mieć specjalne umiejętności aktywowane przez bohaterów oraz przez prowadzone przez nich pojazdy. Po uaktywnieniu unikalnej zdolności możemy np. oślepiać przeciwników, podpalać inne pojazdy, taranować maszyny wrogów z większą siłą czy odpalać silne ataki obszarowe. Kluczem do sukcesu jest uaktywnianie umiejętności w najbardziej odpowiednich momentach gry.

Multiplayer

W Destruction AllStars możemy grać samotnie albo z maksymalnie 15 innymi graczami (domyślnie w oparciu o matchmaking). W skład trybów dla pojedynczego gracza wchodzi przede wszystkim kampania fabularna / kariera. Każdy rozdział kampanii skupia się na jednym wybranym bohaterze i wymaga zaliczania wyzwań o różnorakich założeniach. Single player pozwala też potrenować sterowanie dostępnymi postaciami oraz przystąpić do zmagań z botami na trzech poziomach trudności.

Mecze w Destruction AllStars dzielą się na cztery główne kategorie. W trybie Chaos walczymy o punkty, które przyznawane są przede wszystkim za niszczenie innych pojazdów i eliminowanie innych graczy. W trybie Strefa zwycięzcą jest ostatni żywy gracz na arenie, która stopniowo rozpada się w trakcie trwania meczu. Drużynowy tryb Szrotnado polega na kolekcjonowaniu zębatek i dostarczaniu ich do tornada po to, żeby drużyna zdobywała punkty. W drużynowym trybie Zbiory również kolekcjonuje się zębatki, przy czym są one wykorzystywane do przejmowania i utrzymywania kontroli nad bankami znajdującymi się na arenie.

Kwestie techniczne

Destruction AllStars posiada atrakcyjną trójwymiarową grafikę, która powstała dzięki wykorzystaniu mocy obliczeniowej PlayStation 5. Produkcja korzysta również z szeregu charakterystycznych możliwości konsoli, takich jak funkcje haptyczne pada DualSense (m.in. triggery działające z wyraźnym oporem) czy trójwymiarowy dźwięk Tempest 3D Audio.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-16  

Ocena użytkowników: 3,1 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.0 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Destruction AllStars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.