Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2020, 21:13

Project Athia dwuletnim exclusivem na PS5 i PC. Sony chwali się Gran Turismo 7 i innymi grami

Sony zaprezentowało nowy zwiastun zawierający gry, które zmierzają na PS5. Wśród pokazanych tytułów znajdziemy między innymi Horizon: Forbidden West, Gran Turismo 7, Destruction AllStars oraz Project Athia. Co ciekawe, japońska firma ma 2-letnią wyłączność na ostatnią z wymienionych produkcji.

Dziś Sony opublikowało zaktualizowaną wersję zwiastuna prezentującego produkcje na konsolę PS5. Poza tytułami startowymi, w tym niespełna dwuminutowym materiale widzimy także szereg pozycji, które w większości trafią w nasze ręce w 2021. Wśród tych gier znajdziemy między innymi:

  1. Project Athia – tytuł trafi na PS5 i PC w nieokreślonym czasie. Przez kolejne 24 miesiące będzie to produkcja ekskluzywna;
  2. Horizon: Forbidden West – premiera w 2021 roku (również na PS4);
  3. Gran Turismo 7 – gra trafi na rynek w 2021 roku (wcześniej wspominano o pierwszej połowie 2021 roku);
  4. Deathloop – produkcja zadebiutuje w 2021 roku na PS5 oraz PC i przez 12 następnych miesięcy nie trafi na inne platformy;
  5. Ratchet & Clank: Rift Apart – gra zadebiutuje w 2021 roku;
  6. Destruction AllStars – produkcja trafi na rynek w 2021 roku (według wcześniejszych zapowiedzi tytuł ma trafić w lutym do PS Plus).

Ze wszystkimi tytułami możecie się zapoznać w poniższym materiale.

Warto tutaj zwrócić szczególną uwagę na produkcję nazwaną roboczo Project Athia, nad którą pracuje Luminous Productions (znane z Final Fantasy XV). O samym tytule nadal nie wiemy zbyt wiele. Ma to być przygodowa gra akcji TPP osadzona w krainie fantasy. Chociaż data jej premiery nie jest znana, to wiemy, że Sony zagwarantowało sobie wyjątkowo długą, bo aż 2-letnią, czasową ekskluzywność na konsolach. Oznacza to, że posiadacze Xboksa będą musieli dość długo poczekać na ewentualny port.

  1. PlayStation – oficjalna strona