Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2021, 10:59

Valheim zostanie MMORPG dla ponad tysiąca graczy dzięki modowi

Valheim może przemienić się w grę MMORPG. Takie plany ma zespół modderów tworzących ValNGOS, które pozwoli na zakładanie serwerów dla ponad tysiąca graczy.

Ponad dwa miesiące po premierze Valheim we Wczesnym dostępie Steam gra bynajmniej nie traci na popularności. Przeciwnie, dzieło studia Iron Gate właśnie osiągnęło kolejny kamień milowy w postaci 7 milionów sprzedanych egzemplarzy. Tak wielka liczba graczy przekłada się na znaczną liczbę fanowskich projektów, czy to w samej grze, czy też w formie modyfikacji. Jednakże dla planów pewnej grupy ogromna społeczność stanowi bardziej bezpośrednią zachętę. Mowa o twórcach ValNGOS, które ma przemienić Valheim w MMORPG pozwalające na zabawę ponad tysiącu graczy naraz.

Założenia VaLNGOS (skrót od Valheim Large Network Game Object Server Suite) są niewątpliwie ambitne, ale też jego twórcy nie wzięli się znikąd. Jak dowiedział się serwis PCGamesN, w zespole pracującym nad projektem znaleźli się nie tylko dwaj inżynierowie powiązani z FAANG (czyli pięcioma gigantami branży komputerowej i informatycznej: Facebookiem, Amazonem, Apple, Netfliksem oraz Google), ale też osoby dawniej pracujące nad MaNGOS. To narzędzie stanowiło podstawę dla fanowskich klasycznych serwerów World of Warcraft, z Nostalriusem i Elysium na czele.

Valheim zostanie MMORPG dla ponad tysiąca graczy dzięki modowi - ilustracja #1
ValNGOS pozwoli na przeprowadzenie istnej inwazji wikingów w Valheim.

Doświadczenie członków zespołu ma pozwolić tak bardzo zoptymalizować projekt, że będzie możliwe tworzenie serwerów działających sprawnie nawet przy ponad tysiącu graczy jednocześnie. Nawet pomijając to ambitne założenie, plany twórców ValNGOS przewidują sporo ważnych dodatków. Według jednego z modderów ostatecznym celem jest umożliwienie tworzenia minigier w stylu Hypixela (serwera Minecrafta rozwijanego od 2013 roku) i „innych nowych rodzajów doświadczeń masowych RPG” (via PCGamesn). Pomoże w tym prosty interfejs dla modderów, podany jako jedna z planowanych nowości na oficjalnej stronie projektu, obok m.in. filtra spamu i zabezpieczeń przeciwko oszustom.

Łatwo zgadnąć, że nawet z doświadczeniem twórców nie ma co liczyć na szybkie ukończenie ValNGOS, choćby i w wersji beta. Projekt jest wciąż na „etapie badawczym”, a zespół dopiero szykuje się do prezentacji „podstawowych zachowań” ValNGOS.

  1. Oficjalna strona projekt ValNGOS
  2. Oficjalna strona gry Valheim
  3. Valheim to jeden z najlepszych survivali, w jaki kiedykolwiek grałem!
  4. Valheim - poradnik do gry