Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2021, 11:57

autor: Qskan

Gracze Outriders dostaną rekompensatę za stracone przedmioty

Outriders mimo świetnych wyników sprzedaży nie ustrzegło się wielu błędów technicznych, w tym poważnego buga powodującego utratę ekwipunku. Dziś wiemy, że gracze odzyskają stracone przedmioty, a niektóre nawet w lepszym stanie.

W SKRÓCIE:
  1. Twórcy Outriders ogłosili plan przywracania utraconego ekwipunku graczom.
  2. Przedmioty mają wrócić do właścicieli w takim samym, bądź nawet lepszym stanie dzięki dodanym wartościom God Roll.
  3. Gracze zostali podzieleni na 3 grupy w zależności od doznanej krzywdy i będą według nich wynagradzani.

Tydzień temu Outriders od polskiego studia People Can Fly otrzymało łatkę naprawiającą poważny problem powodujący znikanie ekwipunku graczy. Patch spełnił swoje zadanie i problem kasowania przedmiotów w końcu ustąpił, co oznacza, że deweloperzy zabrali się za niwelowanie skutków nieprzyjemnego błędu.

Wczoraj przedstawiciel Square Enix ogłosił na Reddicie szczegóły planu przywracania ekwipunku, który ma za zadanie nie tylko zwrócić graczom utracone przedmioty, ale niektóre z nich wręcz ulepszyć:

Przyznane przedmioty będą miały te same kombinacje atrybutów, ale z wartościami God Roll. Oznacza to, że przedmioty te będą co najmniej takiej samej, jeśli nie lepszej jakości niż te, które zostały utracone. Przedmioty będą przyznawane na najwyższym dostępnym poziomie wyposażenia postaci, biorąc pod uwagę World Tiers i Challenge Tiers.

Deweloperzy podzielili graczy na trzy grupy:

  1. Grupa A: niegrywalna postać z utraconym ekwipunkiem. Najwięcej poszkodowanych znajduje się w tym przedziale.
  2. Grupa B: postać, która utraciła ekwipunek, ale cały czas jest grywalna. Tych graczy jest mniej i są trudniejsi do zidentyfikowania.
  3. Grupa C: gracze, którzy nie zostali dotknięci prez buga, ale należy ich monitorować, by odzyskiwanie przedmiotów przez innych nie wpłynęło negatywnie na nich.

Każda z grup będzie miała inny tryb, jeśli chodzi o odzyskiwanie przedmiotów (poza graczami, którzy nie ucierpieli). I tak przykładowo: w grupie A przywrócone mają być wszystkie przedmioty na wyposażeniu niezależnie od rzadkości, wraz z legendarnymi. Grupa B odzyska do 20 legendarnych itemów.

Mimo braku podania konkretnej daty deweloperzy obiecują jak najszybsze uporanie się z problemem. Dodają, że przy operacji tego typu i na tak dużą skalę trzeba mieć pewność, że wynagradzanie jednych graczy nie odbędzie się kosztem innych. Więcej informacji o szczegółach przeprowadzania tej operacji znajdziecie pod tym linkiem.