Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2021, 11:18

autor: Aquma

Patch naprawił błąd kasujący ekwipunek w Outriders

Deweloperzy z polskiego studia People Can Fly poinformowali, że Outriders otrzymało kolejną łatkę. Usuwa ona uciążliwy bug, który skutkował usunięciem ekwipunku bohatera. Utracony przez graczy sprzęt ma zostać przywrócony, gdy twórcy upewnią się, że wszystko działa jak należy.

W SKRÓCIE:

  1. Outriders otrzymało łatkę naprawiającą bug, który usuwa ekwipunek postaci;
  2. łatka może wywołać tymczasowe problemy z połączeniem lub sprawić, że przedmioty staną się niewidoczne (można to naprawić restartując grę);
  3. patch nie przywraca utraconego sprzętu – deweloperzy zrobią to, gdy upewnią się, że wprowadzone właśnie rozwiązanie działa.

Outriders – wydana niedawno sieciowa strzelanka od polskiego studia People Can Fly – otrzymało kolejną aktualizację. Naprawia ona opisywany przez nas jakiś czas temu błąd, który skutkował usunięciem ekwipunku postaci. Dzięki łatce problem nie powinien występować w przyszłości, ale deweloperzy zamierzają monitorować sytuację przez najbliższy weekend, by upewnić się, że zaimplementowane rozwiązanie jest skuteczne.

Warto odnotować, że po zainstalowaniu patcha mogą wystąpić chwilowe problemy z połączeniem. Dodatkowo ekwipunek postaci może być przez jakiś czas niewidoczny, ale zmieni się to po odczekaniu kilku minut i zrestartowaniu gry. Gdyby okazało się, że sprzęt bohaterów wciąż jest usuwany, gracze mogą zgłaszać podobne problemy w poświęconej grze sekcji forum Reddit.

Należy zaznaczyć, że omawiana aktualizacja nie przywraca sprzętu, który już został utracony – oddanie graczom wykasowanych przedmiotów ma być kolejnym krokiem deweloperów i nie będzie wymagało osobnej łatki. Jednak zanim to się stanie, twórcy chcą upewnić się, że wszystko działa jak należy, by w przypadku ziszczenia się czarnego scenariusza za chwilę nie musieć powtarzać całego procesu.

Przypominamy, że Outriders zadebiutowało 1 kwietnia tego roku na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S (na dwóch ostatnich platformach gra jest dostępna w ramach abonamentu Xbox Game Pass). Produkcja okazała się sporym sukcesem, pomimo różnorakich problemów technicznych (poza czyszczeniem ekwipunku chodzi także m.in. o zrywanie połączenia).

  1. Recenzja gry Outriders - gdyby Diablo miało spluwy i słabe dialogi
  2. Outriders – poradnik
  3. Słabe premiery dobrych gier - 11 debiutów, które poszły źle
  4. Outriders – strona oficjalna