Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2021, 10:41

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Trzy nowe screeny z polskiego Witchfire

Polskie studio The Astronauts poinformowało o postępie w pracach nad strzelanką Witchfire. Opublikowano też trzy nowe screenshoty z tej produkcji.

W SKRÓCIE:

  1. prace nad Witchfire posuwają się do przodu, choć deweloperzy natrafili ostatnio na przeróżne problemy i utrudnienia;
  2. studio The Astronauts podzieliło się trzema nowymi screenshotami ze swojej produkcji.

Firma The Astronauts opublikowała na swojej stronie kolejną notkę poświęconą strzelance Witchfire. Długi wpis autorstwa szefa studia – Adriana Chmielarza – opisuje, czym deweloperzy zajmowali się przez ostatnie kilka miesięcy. Wygląda na to, że natrafiono na wyzwania, których pokonanie okazało się być trudniejsze, niż pierwotnie zakładano. Gra powstaje i prace posuwają się do przodu, ale w ostatnim czasie dotyczyły głównie narzędzi i rzeczy leżących u podstaw. W rezultacie dla przeciętnego użytkownika Witchfire nieszczególnie się zmieniło, choć cały ten wysiłek powinien zaprocentować w przyszłości.

Dużo koniecznej pracy, ale prawie nic, co można by pokazać. Oczywiście rzeczy takie jak przygotowane buildy, lepszy framerate, czy narzędzia przyspieszające rozwój, przyniosą nam korzyści w przyszłości. (...) Ale nie wszystko jest takie smutne i ponure. Od dwóch tygodni wracamy do dodawania nowej zawartości i funkcji. Nie mogę się doczekać, aby pokazać wam, jak dokładnie wygląda witchworld (jest to używana wewnętrznie nazwa określająca lokacje, które zostały przeklęte przez wiedźmę, co znacząco je zmienia, nie tylko wizualnie - przyp. red.), nasz nowy elitarny wróg, jak działają bronie i zaklęcia lub ten unikalny system rozgrywki, który wprowadziliśmy – pisze Adrian Chmielarz.

The Astronauts – nowe screenshoty

Jednak dla graczy najciekawsze są chyba trzy nowe screenshoty z Witchfire. Pokazują one kilka lokacji, które przyjdzie nam zwiedzać i trzeba przyznać, że prezentują się bardzo atrakcyjnie.

Nowe screeny z Witchfire. Źródło: The Astronauts.

  1. 11 polskich gier na 11 listopada. Rodzime gry, na które warto czekać
  2. The Astronauts – strona oficjalna