Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2021, 10:39

autor: Adrian Werner

Tormented Souls z nowym gameplayem. Ruszyły zapisy na betę

Ukazał się nowy gameplay z survival horroru Tormented Souls, który dobrze pokazuje deklarowaną przez autorów inspirację seriami Resident Evil oraz Alone in the Dark. Zapowiedziano również zamknięte beta-testy.

TORMENTED SOULS W SKRÓCIE:
 • Deweloper: Dual Effect i Abstract Digital Works
 • Wydawca: PQube
 • Gatunek: survival horror
 • Platformy: PC, PS5, XSX, Switch
 • Data premiery: 2021 r.

Będąca wydawcą gry Tormented Souls firma PQube wypuściła nowy obszerny zapis rozgrywki. Filmik oferuje ponad sześć minut gameplaya z tego survival horroru i daje dobre pojęcie o kierunku, w jakim zmierza projekt.

Materiał wideo pokazuje m.in. scenki dialogowe, eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz walkę. Gra odwołuje się do klasycznych przedstawicieli swojego gatunku. Klimat, praca kamery i potyczki przypominają wczesne odsłony serii Resident Evil. Widać jednak również deklarowany przez autorów, wyraźny wpływ pierwszych trzech odsłon Alone in the Dark, zwłaszcza pod względem zagadek, które są bardziej rozbudowane niż to, co zazwyczaj oferują survival horrory.

Przy Tormented Souls pracują wspólnie studia Dual Effect oraz Abstract Digital Works. Wypuszczając nowy gameplay twórcy poinformowali także, że wkrótce ruszy druga zamknięta beta (pierwsza odbyła się w lutym). Testy odbędą się tylko na PC i wezmą w nich udział gracze wylosowani spośród osób, które dokonają rejestracji na oficjalnej stronie gry.

Zaproszenia do bety zostaną wysłane 21 kwietnia. Wybrane osoby otrzymają emailem kody pozwalające odblokować wersję testową na Steamie. Zabawa potrwa do 1 maja.

Przypomnijmy, że Tormented Souls zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Premiera ma się odbyć w tym roku. Obecnie twórcy nie przewidują polskiej wersji językowej.

 1. Tormented Souls – rejestracja na zamknięte beta-testy
 2. Oficjalna strona gry

Jeśli chcecie przetestować grę podczas zamkniętej bety, to warto zaznajomić się z wymaganiami sprzętowymi Tormented Souls na PC.

Tormented Souls – minimalne wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD FX-8150 3.6 GHz
 2. Pamięć RAM: brak danych
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 550 Ti / Radeon HD 6790 z 2 GB pamięci
 4. Miejsce na dysku: 4 GB
 5. System operacyjny: Windows 7/ 8 / 10 64-bit

Tormented Souls – zalecane wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 960 / Radeon HD 7950 z 3 GB pamięci
 4. Miejsce na dysku: 4 GB
 5. System operacyjny: Windows 7/ 8 / 10 64-bit